Představení týmu

Každý z organizačního týmu se krátce představil, abychom se všichni dozvěděli, kdo že tu naši akci vlastně připravuje. 🙂
Všechny kontakty na jednotlivé členy týmu najdete pokupě v tomto souboru: KontaktySVtym

Dagmar Benešová

o mně

Zdravím! 😊
Mé jméno je Dáda. Pocházím z malebné vesničky na samém okraji Hané, ale postupně přesídluju do Brna, kde se věnuju studiu Speciální pedagogiky na Masarykově univerzitě. V rámci SV18 se budu společně s Vaškem starat o animátory. Kdo by měl zájem patřit do této báječné skupiny, nechť se nám neváhá ozvat! 😊

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma „Je to na Tobě!“ má pro mně mnoho rozměrů. Rozhodně ho vnímám jako velikou výzvu – ať už k přijetí zodpovědnosti za vlastní život, k menšímu reptání a o to většímu zapojení se v rámci společnosti nebo třeba k šíření evangelia. Na druhé straně se mi zamlouvá i opačný pohled – odevzdání se Tomu, který se vždy stará a věřit, že doplní mé síly a schopnosti, abych ty ostatní výzvy byla schopna naplnit.

Jan Najman

o mně

Nazdárek =) Jmenuji se Honza Najman, studuji na strojní fakultě VUT v Brně a na Studentském Velehradě 2018 se budu starat o to, abyste měli kde složit hlavu po nabitém programu. K tomuto vznešenému úkolu mě dovedlo působení ve VKH Brno, odkud už je jen krůček k organizačnímu týmu SV. Nejvíc mě asi uvidíte ve společnosti Honzy (registrace) a Míšy (stravování), bez kterých se rozhodně neobejdu. Budu se na vás těšit!

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma letošního Studentského Velehradu vnímám jako příležitost k tomu se zastavit a popřemýšlet chvíli nad tím, čím vyplňuji svůj každodenní život. Postavit se tváří v tvář svému vlastnímu svědomí a zeptat se, jestli to čemu věnuji svůj volný čas má podle mě smysl, zda to slouží jen mě nebo i druhým, zda se budu moci po čase ohlédnout a vidět, že to bylo dobré. Nemyslím si, že je smyslem přinutit každého, aby se z něj stal „aktivista“, ale spíš se zkusit podívat, jestli se z pohodlnosti občas neschováváme za různá alibi, jen abychom se vyhnuli nejistotě, kterou sebou nové výzvy přináší.

Jan Rychtár

o mně

Zdar!
Jmenuji se Honza Rychtár a v týmu SV jsem podruhé. Stejně jako loni mám pod správou registraci v rámci týmu Ubytování&Stravování.
Při dvouslovném označení sekce se úplně nabízí, aby ji měli pod palcem dva a nebo dokonce tří?
Proto okolo mně často uvidíte i Honzu a Míšu.
Mým rodným městem a bydlištěm je Hradec Králové. Nicméně už šestý rok jsem studijně v Brně.
Konkrétně na Fakultě informatiky MUNI s oborem Počítačové sítě a komunikace.
Jsme to my dva nebo tři, kterým (přišly), chodí a budou chodit vaše přihlášky.
A co víc, budeme to opět my, kdo vás bude rozřazovat do jednotlivých pokojů, takže se rozhodně máte an co těšít! 😉

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma letošního Velehradu je mi hodně blízké a asi nejen mně. Obdobnými úvahami jsem si prošel hodněkrát a i proto jsem za tohle téma moc rád.
Kdysi jsem byl na jedné přednášce kolem tématu odpovědnosti a do teď mi v hlavě zústalo pár vět.
Člověk nemůže udělat špatné rozhodnutí. Může udělat lepší či horší rozhodnutí a v každém případě pak musí nést následky ať už jsou dobré nebo ne moc dobré. Nejsme Pán Bůh, abychom znali následky svého rozhodnutí dopředu.
Proto nestujme na místě a udělejme rozhodnutí! Za sebe můžu říct, že mi to zatim přineslo určitě víc užitku než škody. 🙂

Jana Havlíčková

o mně

Jmenuji se Jana Havlíčková a na Studentském Velehradě se se mnou potkáte v týmu propagace v roli tiskové mluvčí. Studentský Velehrad jsem absolvovala několikrát jako účastník, tak doufám, že budu schopná jeho atmosféru a poselství předat mimo okruh účastníků. Mám taky na starosti náš instagram, takže budu ráda, když se někdy necháte vyfotit nebo dáte rozhovor na instastories. #studentskyvelehrad #jetonatobe2018
Sama už student nejsem, od září pracuji v advokátní kanceláři a jednou bych ráda měla horskou chatu a prodávala nejlepší štrúdl s vanilkovou omáčkou v Česku. Ráda si pro sebe u práce zpívám, když je čas tak pletu, baví mě jazyky a etymologické zajímavosti. Bojím se psů. Pokud mě potkáte a budu rychle přecházet na druhý chodník, není to kvůli vám, ale spíš kvůli tomu psovi, který jde za vámi nebo s vámi.
Ať se vám na Velehradě líbí.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Je to na tobě je věta, kterou ne vždy ráda slyším. Převzít za něco odpovědnost, vyhrnout si rukávy a uvědomit si, že pokud to neudělám já, nikdo to za mě neudělá, není rozhodně lehké. Jsem ale ráda, že se téma odpovědnosti bude na Studentském Velehradě řešit. Pro mně představuje především přechod do dospělosti a aktivní zapojení se do společnosti. Opuštění toho, že za námi stojí rodiče a učitelé a vytváření nových projektů, vlastních věcí, které sice můžeme pokazit, to ano, ale taky se můžou povést. Těším se na to, že se na Velehradě potkám s lidmi, kteří mě můžou inspirovat, od kterých se budu moci učit a se kterými se v přijímání odpovědnosti budeme podporovat.

Jana Laudátová

o mně

Jmenuji se Jana Laudátová a pocházím z malé vesnice na okraji Středočeského kraje s Vysočinou. Již nestuduji, ale pracuji jako učitelka na 1. stupni ZŠ v Praze. V týmu mám na starosti s Lukášem workshopy a sport. Na Studentský Velehrad letos pojedu již potřetí.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Při přípravě workshopů k tématu ,,Je to na tobě!“ si na vlastní kůži uvědomuji, co vše mám na starosti a co vše hladký průběh workshopů obnáší. Uvědomuji si zodpovědnost, která se může zdát skrytá, a přesto ji každý nějak pociťuje. Věřím, že SV18 pro nás bude povzbuzením, že na to máme a že zodpovědnost pro nás není svazující. Přijeďte!

Kateřina Stoklásková

o mně

Jmenuju se Kateřina Stoklásková a pocházím z Dobrčic. Už nějaký pátek se ale pohybuju více v Brně, kde dostudovávám dějiny umění.
Mám za sebou několik studentských Velehradů. Letos nakouknu do “kuchyně” liturgie, kde se budeme společně s Míšou snažit nabídnout všem účastníkům dostatek stravy pro duši. Věřím, že každý si zde bude moci najít stravu podle svého gusta a nikdo nebude strádat. Jako ochutnávku z letošního menu můžu prozradit, že se můžete těšit na již tradiční mše s biskupy, modlitby, možnost svátosti smíření či rozhovoru s knězem/řeholnicí/řeholníkem.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

A co pro mně znamená téma? Nevím, jak pro vás, ale pro mně je to téma na míru. Kolikrát se mi chce nechat zodpovědnost za rozhodnutí na někom jiném, finální krok předat druhému, ukonejšit se, že věci, které vím, že jsou správné, nemusím dělat ještě teď, že na ně bude čas někdy… A tak si přeju, aby se ze mě, z nás i díky SV18 stali velicí lidé.

Klára Matysková

o mně

Čauko,
jmenuji se Klára, pocházím z východočeského mněstečka Červený Kostelec, ale nejvíce času trávím v Olomouci, kde studuji druhým rokem Právo na PF UP. Ve volném čase mě uvidíte běhat, zpívat, číst, hrát si nebo někde v přírodě se skautským oddílem a krosnou na zádech 🙂 Život si nedokážu představit bez západů slunce, hor, smíchu, vážné hudby, dobré kávy, růží a čokoládové zmrzliny.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Motto „Je to na Tobě“ ve mně probouzí velkou chuť k životu a zároveň mě zbavuje možnosti výmluvy. Navykli jsme si na roli oběti. Kdyby ten.., až se mi podaří… Zvykli jsme si ostatní obviňovat z našich problémů a obtížných úkolů. Ne ostatní, ale já. Ne někdy, ale teď. Převzít odpovědnost za sebe, svá rozhodnutí, svůj život, vyžaduje dost pokory a odvahy, ale přináší uvolnění, sílu v možnosti volit si a radost z prostého bytí 🙂

Kristýna Fráňová

o mně

Ahoj,
jmenuji se Kristýna, pracuji jako dentální hygienistka a současně dálkově studuji obor Finance na Masarykově univerzitě v Brně. V týmu Studentského Velehradu mám na starosti finance.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma „Je to na Tobě“ pro mně znamená především výzvu pozvat Boha plně do svého života a čerpat od něj sílu k převzetí odpovědnosti za svůj život a vztahy. Zároveň chápu tuto výzvu jako povzbuzení k aktivnímu zapojení se do společnosti, ve které žijeme – vždyť to, jak to tu bude vypadat, je na nás.

Jakub Hudec

o mně

Ahoj,
mé jméno je Kuba a jsem čistokrevný Brňák. Žiju v krásné brněnské části, která se nachází uprostřed lesa na kopci. Rád jezdím na kole, fotím a užiju si příležitost být součástí folklóru, zazpívat si, zatančit a dát si pohárek vínka. Na SV18 mám na starost sekci propagace, což jsem dělal i na minulém ročníku, SV16. A mojí srdcovkou je samozřejmě VKH Brno!

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Letošní téma, „Je to na tobě“, se mi líbí. Přijde mi, že naráží na aktuální životní situace mladých lidí. Nemáme se schovávat za někoho či za něco. Nebojme se přijmout zodpovědnost a vrhnout se do toho, co nám život přináší a nebo do toho, co můžeme světu přinést my. Stejně tak můžeme téma vnímát jako výzvu k nabídnutí svého života Bohu. Pokud děláme co můžeme a umíme, můžeme řící, tak teď už je to na Tobě Bože. No a moc se mi líbí, že to téma všem tyká 🙂

Lukáš Hanzlík

o mně

Ahoj, jmenuji se Lukáš Hanzlík a jsem z Ostravy, kde jsem studoval a aktivně navštěvoval tamější VKH. Teďkom už ale pracuji jako síťový inženýr. Na SV mám na starosti workshopy, které jsou/budou hlavní výplní odpoledního programu. Současně jsem prezidentem VKH ČR, což je zaštiťující organizace šesti společenství studentů (VKH) v České Republice. Z tohoto titulu mám na starosti i administrativu dokumentů, bez kterých se akce jako SV neobejde.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma „Je to na Tobě“ mi připomíná, že nemám zůstat pasivní ve vztahu k Bohu. I když vím, že On mi vždy vychází vstříc a nikdy mě nenechává samotného, tak já jsem ten, který se také musím snažit a stále se obracet a mířit k Němu. Dále pro mně toto téma znamená, že nechci být pasivní ani ke svým bližním. Chci se učit lepšímu vztahu k lidem, ke společnosti i k přírodě a snažit se nezavírat oči před špatnostmi tohoto světa.

Markéta Bělohlávková

o mně

Jmenuji se Markéta Bělohlávková a pocházím z města Mimoň (ano, opravdu se to město tak jmenuje a ne, nežijí tam žlutomodří Mimoňové :P) Ale většinu času trávím v Hradci Králové, kde studuji předškolní pedagogiku. Jsem místopředsedkyní Křesťanského akademického klubu Salaš a krom dalších věcí zde mám na starosti přednášky. A možná proto jsem se dostala k organizaci přednášek i tady na SVčku. A protože to není lehká věc, sehnat pro vás ty nejlepší přednášející, jsme na to dvě! A s kolegyní Janičkou Zelenou tvoříme skvělý tým! 🙂

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

My mladí jsme nadějí budoucnosti, proto se nebojme. Přijměme výzvu a žijeme svoji křesťanskou vírou naplno a nestyďme se za ni. Bůh mám dal příležitost, život, a my ho musíme proměnit!

Markéta Hynková

o mně

Ahoj,
Jmenuji se Markéta, stále ještě studuji, a to v posledním ročníku na ESF MU se specializací účetnictví a daně. Zároveň jsem začala i pracovat – abych toho neměla málo. 🙂 Pocházím z vesničky nedaleko Prostějova, ale momentálně se více nacházím v Brně nežli doma. Během studií jsem působila ve VKH Brno a také jsem byla členem týmu SV16. Jelikož se mi Studentský Velehrad zapsal do života a obohatil mě, ráda bych zase dala kousek sebe do příprav dalšího ročníku. A proto mu budu „šéfovat“, i když opravdový Šéf je ještě trošku někde jinde. Každopádně do mých kompetencí spadá koordinace úžasného týmu a zodpovědnost úplně za vše.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma „Je to na tobě“ ve mně vyvolává právě tu zodpovědnost. Vzít život do svých rukou a nečekat, že nám něco spadne z nebe. Snažit se nakládat s tím, co máme a co nám bylo dáno, co nejlépe. Je přece na každém z nás, jaký život žijeme. Nestačí se starat jen o sebe, ale snažit se být také prospěšný ve společnosti, být aktivní a usilovat o lepší svět skrze nás.

Michael Schmidt

o mně

Zdravím všechny, kteří se proklikali až na toto místo. Mé jméno je Michael Schmidt a pocházím z Brna. V roce 2017 jsem úspěšně dokončil studium oboru Sociální pedagogika a volný čas na Pedagogické fakultě MU. Nyní pracuji ve společnosti Podané ruce, o.p.s., kde zastávám funkci lektora primární prevence. Dále působím v Divadle Bez Pravidel, z.s., kde organizuji a vedu výchovně vzdělávací programy pro mateřské školy a aktivizační programy pro seniory. To vše za pomoci dřevěných marionet.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Je to na Tobě! Je to na mně! A jsem si toho vědom.

V letošním tématu cítím důraz na to, abychom si plně uvědomovali, že je v naší režii, jak se postavíme k našim životům a jakou cestou se vydáme. Jde o převzetí zodpovědnosti za svět kolem nás a za lidi kolem nás. Je příliš jednoduché se postavit stranou a doufat, že se ostatní budou aktivně zapojovat. Přeji Vám i sobě, aby nás toto téma navedlo na dobrou cestu!

Michal Štverák

o mně

Mé jméno je Michal Štverák a třetím rokem studuji teologii v Olomouci, ač nejsem bohoslovec. V týmu SV jsem v týmu liturgie.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma „zodpovědnost“ je dle mého naprosto perfektně zapadající do života dnešních vysokoškoláků. Dnešní mladý člověk je totiž s postupujícími životními léty konfrontován se zodpovědností za mnoho věcí – svůj život, život druhých, společenství církve, vztah k Pánu, životnímu prostředí, škole, práci, rodině, partnerovi… Je toho jaksi „na něj moc“. Umění být odpovědným ve složitém světě je tedy něco, čemu se má mladý člověk učit. Věřím, že i tomuto, krom upevnění vztahu s Pánem, Studentský Velehrad může mladým vysokoškolákům pomoci. Kéž nám k této snaze Bůh žehná.

Michaela Krystýnová

o mně

Jmenuju se Míša a studuju materiály na Fakultě chemické VUT v Brně. Pocházím ze Slovácka, z vesnice nedaleko Uherského Hradiště a na Velehrad to tedy mám, co by kamenem dohodil… 🙂 V týmu Studentského Velehradu jsem v sekci stravování, mou starostí a cílem tedy budou vaše spokojená bříška… 🙂

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma letošního Studentského Velehradu nutí člověka k zamyšlení a vede člověka k odpovědnosti za sebe a svůj život. Nechceme přece své hřivny zakopat…

Monika Smutná

o mně

Jmenuji se Monika Smutná, jsem národnosti moravské a tento rok na pedagogické fakultě dokončuji obor Učitelství pro 1. stupeň a téměř druhým rokem již pracuji jako pančelka na základní škole. Pomalu si tak plním své sny, a také proto jsem, stejně jako loni, v přípravném týmu Studentského Velehradu, tentokrát jako členka sekce propagace, což je pro mně docela výzva.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Z letošního tématu i motta jsem skutečně nadšená. Mám pocit, že téma rozhodování a odpovědnosti je téměř synonymem pro mladého člověka, který chce od života opravdu něco víc. Mnozí z nás potřebují povzbuzení, ujištění a dodání jistoty či sebevědomí, a to vše je základem pro to, abychom se nebáli projevit, stát si za svým a třeba konečně učinit to důležité rozhodnutí.
Nemusí zde jít ovšem jen o ty velké a zásadní věci. Začněme třeba od těch nenápadných a každodenních maličkostí.

Monika Schottková

o mně

Ave!
Pocházím z malebné slezské vesničky Petrovic u Karviné. Za posledních bohatých 7 let jsem se nejvíc nacestovala směr „Cílová stanice: Praha,“ kde jsem odstudovala VŠE a kde mě společensky, duchovně, duševně a zábavně utvářelo společenství ve VKH. Časy se mění a nyní pracuji v pestrobarevném ostravském kraji. V sekci Finance & Fundraising se budu pro SV 2018 snažit získat dost peněžních i materiálních prostředků, aby SV mohlo dobře fungovat. Dále se budu starat o komunikaci s dárci, spozory a donátory etc., abychom zajistili oboustranně výhodnou, nejlépe dlouhodobou, spolupráci :).

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Je to na tobě! – tahle výzva je pro mně každodenně aktuální. Znamená to pro mně být si vědoma své odpovědnosti za smysluplnost trávení svého času… za sliby… za vztahy – za lidi, se kterými se stýkám a na které můžu mít svých přístupem, postoji, slovem vliv… za můj vztah k Bohu… za to, jaký postoj smýšlení přijmu o sobě samé… jakým způsobem se budu chovat k okolnímu prostředí… Žít aktivně a zároveň důvěřovat Bohu, přenechávat mu sebe a své prosby, aby proměňoval. Nenechat se odradit ani svými slabostmi a věřit, že i ty může použít k dobrému, pokud máme srdce otevřené pro Něj.

P. Petr Havlíček SJ

o mně

Součástí týmu jsem z titulu své role národního koordinátora vysokoškolské pastorace v ČR. Zároveň působím jako studentský kněz akademické farnosti v Olomouci. Kromě toho, že duchovně podporuji celý přípravný tým SV 18 – přítomností, modlitbou, radou – jsem také v kontaktu s ostatními vysokoškolskými kaplany v Česku a pomáhám členům ze sekce pro liturgii.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Motto „Je to na tobě“ má podle mě zároveň dvojí smysl. Mnoho věcí v našem životě je nám svěřeno, záleží na nás, jak se jich chopíme. Zároveň ale věříme, že vše má ve svých rukou Bůh – „je to na tobě, Bože“. Umět žít tento dvojí rozměr zodpovědnosti znamená být zralým člověkem.

Tomáš Lamparter

o mně

Ciao,
mé jméno je Tomáš Lamparter a jsem z Brna, kde taky studuji 4. rokem Pedagogickou fakultu, obor zeměpis a biologie. Čas nejraději trávím s rodinou, přáteli, v přírodě nebo studiem němčiny. Za nejlepší prokrastinaci považuju poslouchání i vytváření hudby a pečení dortů. Předsedám spolku Kreativci. 2 roky jsem působil jako radní ve svém domovském VKH Brno. Nesnáším psání informací o sobě, a tak něco není úplně pravda. 😛

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

V týmu Studentského Velehradu jsem pravá, někdy i levá, ruka vedoucí Markétky a s Klárkou zařizuji koncerty. „Je to na Tobě“ je pro mně výzvou přijmout odpovědnost za své činy, za svá rozhodnutí, za své touhy. IMPULS k tomu žít své sny a nečekat, až to za nás udělá někdo jiný! Pojď napsat náš společný sen… Těším se na Tebe 😉

Václav Hasoň

o mně

Jmenuji se Vašek a pocházím z Újezda u Kunštátu. Studuji v Brně pozemní stavitelství na fakultě stavební VUT v Brně. Na Studentském Velehradě mám na starosti animátory a vlastně tedy všechno, co se bude odehrávat v menších skupinkách, kdy nebudete na přednáškách, workshopech a další spoustě aktivit, které budou v nabídce.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma letošního Studentského Velehradu je velmi zajímavé, myslím, že osloví každého jednotlivého účastníka Studentského Velehradu. Téma „Je to na tobě“ je něco, co se dotýká každého z nás a s čím musíme jako křesťané denně zápolit.

Vojtěch Nedbal

o mně

Jmenuju se Vojta, jsem z Prahé a pomáhám v naší hvězdné sekci propagace. Máme na starosti dát všem vědět, co se na Studentský Velehrad připravuje. Ve VKH Praha pomáhám jako dobrovolník s fotografování i s přípravou plakátků a dalších materiálů.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Je to na tobě. Jsi na tahu. Ukaž ostatním, že ty to dokážeš. Konej spravné skutky. Buď vzorem pro druhé. Nestyď se za sebe a buď na své skutky přiměřeně hrdý. Nenech se odradit neúspěchem. To a mnoho dalších myšlenek se pojí s letošním tématem. A jak se k němu postavíš Ty? Je to na tobě.

Jana Zelená

o mně

Ahoj,
jmenuji se Jana a jsem z Nového mněsta na Moravě. Studuji Pedagogickou fakultu v Brně, konkrétně Učitelství matematiky a občanské výchovy pro ZŠ. Minulý akademický rok jsem byla radní za kulturu a vzdělávání ve VKH Brno a plynule jsem přešla na pozici „kulturního referenta“ pro Studentský Velehrad 2018. Věřím, že se nám spolu s Marky podaří zajistit kvalitní přednášející, takže se máte na co těšit 🙂

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Téma odpovědnosti, které se pod heslem SV18 skrývá, je podle mě velmi aktuální pro věkové období, ve kterém se jako studenti nacházíme. Jsme v této chvíli již dostatečně „staří“ (čti: schopní, kompetentní), abychom dělali rozhodnutí a vzali na sebe i odpovědnost, kterou přináší. SV18 nás k tomu může motivovat a podpořit v našich snahách.

Marie Nováková

o mně

Jmenuji se Marie. Pocházím z malé obce na Slovácku. Momentálně žiji Erasmem, ale jinak studuji právo na Masarykově univerzitě. Několik let se snažím být nápomocna ve VKH Brno a taky jsem se zúčastnila minulého SV coby animátor, a protože se mi přípona tohoto slova zalíbila, tak vás zdravím od pomyslného moderátorského pultíku.

Studentský Velehrad 2018 – Je to na tobě

Je to na tobě. Tuto větu bych si měla říkat častěji, protože si čím dál víc myslím, že to tak někdy prostě je. V mém případě hlavně ohledně studia, cestování, životního stylu a taky ve vztahu s Bohem. Je to projev odpovědnosti. A odpovědnost? Tak s tou bojuji celý život. Věčné „deadliny“, všechno dělám na poslední chvíli a něco i pět minut po dvanácté, takže doufám, že mi letošní SV pomůže a vám také :).