Informace pro účastníky

Důležité informace pro účastníky

(as short as possible)

Proč jet na Studentský Velehrad? Letos se mi to zrovna nehodí…

Ale příští rok SV nebude, je jednou za dva roky.
Ne příště, ale teď je ten nejlepší čas jet. I ty budeš třeba kdo ví kde. Vždy se najde důvod proč ne, zkus najít proč ano.

Připadáš si starý, na dalším SV budeš ještě starší. Připadáš si mladý, příště už může být pozdě. Nemá smysl dál o tom diskutovat, využij této příležitosti a zkus něco nového. Je to na Tobě!

V tu dobu mám před státnicemi / zkouškovým, opravdu nestíhám – co na to říct, snad jen modli se, že to zvládneš a jeď na SV si popovídat s lidmi, co jsou na tom úplně stejně 🙂

Místo Velehrad

Jedná se o známé moravské poutní místo, které přitom není vůbec velké. Naší akcí se počet obyvatel asi dvojnásobně zvýší 😀 Nicméně nudu tu nenajdeš. Přímo kousek od baziliky je výborná cukrárna. Nedaleko se nachází Archeoskanzen v Modré (co by kamenem dohodil), hned vedle je Živá voda – expozice se sladkovodními rybami a podvodním tunelem, nebo třeba výstava terárií v Modré. Všude kolem je krásná příroda s rybníky, pohoří Chřibů s moderní rozhlednou Salaš, a mnoho dalšího.

Ubytování

Všechny ubytovací domy se nachází na Velehradě, jedná se o Poutní dům Stojanov (pro nás pouze Stojanov), internát Stojanova gymnázia (pro nás pouze intr či gympl), Velehradský dům Cyrila a Metoděje (pro nás jen VDCM) a Základní školu Velehrad.

Rozmístění do pokojů/místností je v režii sekce ubytování a ubytován budeš buď na posteli nebo na karimatce na zemi (záviset může na času přihlášení). Spacák je nutností v každém případě, polštářek se taktéž hodí a případně nevyužitou karimatku můžeš půjčit spolubydlícímu na zemi anebo ji využiješ při sezení venku či na přeplněné přednášce 😉

Stravování

Probíhá 3x denně (snídaně, oběd, večeře) v jídelně na Stojanově a v jídelně na gymnáziu. Je snaha sjednotit ubytovací a stravovací místo, nicméně ne vždy je to možné.

Během dne se lze poptat na případné přebytky, vždy se najde něco na zub, hlady nikdo trpět nebude.

Mše sv.

V nabídce programu jsou každý den, o duchovní život je postaráno bohatě. Vždy probíhají v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje, a doprovází je různé scholy z vybraných VKH měst.

Přednášky

Bloky přednášek jsou zpravidla dopoledne i odpoledne, případně i panelové diskuze, výběr neprobíhá pomocí žádné registrace, jednoduše kdo dřív přijde, ten líp sedí. Kapacita je omezena jen kapacitou přednáškových sálů/místností.

Workshopy

V nabídce jsou různé volnočasové aktivity, jako kurz první pomoci, improvizační workshop, timemanagement, sportovní aktivity, deskovky v čajovně, …
Registrace na konkrétní workshopy bude probíhat zápisem na registrační archy ve vestibulu u hlavní recepce na Stojanově. Vždy ráno v den konání workshopu od 7 hod.

REAL FEEL of one DAY HERE 🙂
(popis typického SV dne)

Všechno je to na tobě, sestavíš si program, jak ti to zrovna bude vyhovovat. Jediné co prosíme respektuj je časový harmonogram jednotlivých nabídek a účast ve skupinkách (zejména kvůli stravování, když ne kvůli sdílení)…

Představ si takový pátek 20. dubna, vstaneš, potkáš se se skupinkou (informace obdržíš při příjezdu) a jdete společně snídat, dáte třeba i společnou modlitbu a od 10:00 už jsi na své vysněné přednášce z nabídky dopoledního bloku (a nebo taky třeba ne 😛 ). Po ní někdy i během ní se můžeš ptát na to, co tě zajímá k tématu. Po skončení se můžeš zúčastnit polední modlitby u velehradského kříže (uprostřed náměstíčka).
Poté jdeš se svou skupinkou opět na jídlo. Po obědě si vybereš z nabídky workshopů, sportovních aktivit, rozhovorů s duchovními/řeholníky (“naslouchající ucho”), svátosti smíření, případně panelové diskuze, návštěvy cukrárny, jednoduše dle toho, co si srdce přeje či tělo žádá. 🙂 V 16:00 se s Tebou rádi setkáme v bazilice ke slavení mše svaté za rytmického hudebního doprovodu některé VKH scholy. Od 18 hod. následuje večeře a po ní nabídka sdílení ve skupinkách či návštěva čajovny a posezení nad sklenkou něčeho dobrého, procházka, …
Od osmé hodiny večer je možnost si zajít na koncerty, adoraci, posedět s kamarády v čajovně či jít dříve spát.