Představení týmu

Každý z organizačního týmu SV16 se nám krátce představil, abychom se všichni dozvěděli, kdo za naší akcí vlastně stojí. :-)

Každý se vám krátce představí a sdělí vám, co se mu vybaví pod tématem Studentského Velehradu 2016 „Prostě žij!“


Vedoucí organizačního týmu

Klára Šimečková

12002374_10204539458916415_4463335696017164332_oJmenuju se Klára, nestuduju, ale pracuju. Teď mě ale nejvíce zaměstnává role manželky a nastávající matky :)
V organizačním týmu Studentského Velehrad mi byla svěřena funkce vedoucí. Takže to mám tak nějak všechno na starosti. Jsem v podstatě manažer nebo jak to říct. Ale tak dobrému týmu, který připravuje Studentský Velehrad pro letošní rok, se šéfuje dobře 😉

Znamená to pro mne nalézt radost k v každém obyčejném dni, aby třeba i všední rutina nebyla něčím, co přetrpím, ale aby každý okamžik byl okamžikem, za který jsem vděčná, chci ho prožít naplno a s láskou. Abychom se stále neupínali jen ke zdánlivě velkým a nevšedním zážitkům. Prostě žít pro mě znamená také žít bezelstně, bez přetvářky sebe, bez předělávání lidí kolem nás. Chtěla bych, abychom našli krásu tam, kde právě jsme, v životě, který právě žijeme.

Prezidentka VKH ČR

Monika Hanzová

jáJmenuji se Monika Hanzová a součástí týmu jsem z titulu své funkce prezidentky VKH ČR, což je organizace, která Studentský Velehrad pořádá. Konkrétně to znamená, že se účastním týmových porad, pomáhám, kde je zrovna třeba a rozdávám dobré rady :) Navíc mýma rukama projde řada oficiálních dokumentů, žádostí a dopisů, bez kterých se podobná akce neobejde.

Téma „Prostě žij!“ pro mě osobně znamená jednak zjistit, co mi brání a překáží v tom, vést prostý život, ale také, čeho se naopak vzdávat nemám, co mi bylo dáno, na čem mám zapracovat a co mám využívat k tomu, abych mohla žít kvalitní a naplněný život tady a teď. Věřím, že i účastníci SV získají díky této akci možnost zamyslet se nad svým životem, získat nové impulzy a inspiraci, jak prostě žít.


Animátoři

Markéta Hynková

ma.hynkova@seznam.cz

IMG_9837Ahoj,
Jmenuji se Markéta a studuji finance na Ekonomicko-správní fakultě MU v Brně. Pocházím z malé vesničky na území Hané nedaleko Prostějova :)
V týmu Studentského Velehradu mám na starost animátory a vše s nimi související. Nebojte se mi prosím ozvat, ráda Vás přijmu mezi nás.

Téma „Prostě žij“ ve mně vzbuzuje jednoduchost, návrat k základním hodnotám života, důraz na detail a maličkosti, které v celku tvoří velké a krásné věci. Prostý neznamená obyčejný. :)

Monika Smutná

mmsmuntna@gmail.com

12626091_10205158261707231_839999032_nJmenuji se Monika Smutná a pocházím z Doubravníka, což je krásná obec na Moravě a do Brna co by kamenem dohodil 😉 V Brně studuji Pedagogickou fakultu obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na MU, čímž si plním svůj sen. V týmu SV16 mám společně s Marky na starosti animátory.

Jsem přesvědčena, že letošní téma Studentského Velehradu je naprosto aktuální. Kdo v dnešním světě může říct, že žije naplno, vystačí si s málem a je šťastný? Jsme zahlceni věcmi, technikou, veškerými vymoženostmi, jsme zaměřeni na výkon, úspěch v práci a ve studiu…Obklopujeme se věcmi, ale ne lidmi, soustředíme se na sebe, ale ne na Boha. Za čím se ženeme, co je v životě opravdu důležité? Měli bychom si uvědomit svoje priority a žít radostněji :) Prostě žít! Věřím, že letošní SV bude pro každého velkým přínosem a obohacením.


 Duchovní

P. Petr Havlíček SJ

PH_v civilu-MALA-okSoučástí týmu jsem z titulu své role národního koordinátora vysokoškolské pastorace v ČR. Zároveň působím jako studentský kněz v akademické farnosti Olomouci. Kromě toho, že duchovně podporuji celý přípravný tým SV 16 – přítomností, modlitbou, radou – jsem také v kontaktu s ostatními vysokoškolskými kaplany v Česku a pomáhám děvčatům ze sekce pro liturgii.

Ježíš je pro mě „cesta, pravda a život“, jak to sám o sobě říká v evangeliu. Bez něho se PROSTĚ ŽÍT nedá.

 


Finance a fundraising

Monika Horáková

finance@vkhcr.org

Monča H.Ahoj, jmenuju se Monika Horáková a jsem ve 3. ročníku na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. V týmu Studentského Velehradu mám na starost finance.

Téma SV16  ,,Prostě žij“ chápu jako výzvu k pokornému plnění svých každodenních povinností s důvěrou, že věrnost v těchto z mého pohledu malých věcech je v Božích očích cenná a můj život díky nim má smysl.

Anna Vomáčková

fundraising@studentskyvelehrad.cz

Anna_VomackovaPocházím z Plzně a momentálně dokončuji studia na Vysoké škole ekonomické v Praze. V týmu mám na starosti fundraising, což zahrnuje hlavně oslovování sponzorů, žádosti o dotace a granty. V sekci úzce spolupracuji s Monikou Horákovou, finančnicí.

Na tématu „Prostě žij!“ nebo taky „Žij prostě“ mě oslovuje právě ona provázanost. Věřím, že jednoduchost, ryzost v našem chování je tou cestou k opravdové radosti.

 


 Koncerty

Eva Výkrutová

_DSC10170 – kopieAhoj! Jmenuji se Eva, pocházím z Olomouce, ale už několik let je mi druhým domovem Praha, kde studuji medicínu. V týmu SV jsem letos už potřetí, tentokrát mám na starost koncerty…

„Prostě žít“ se snažím každý den, více či méně úspěšně. Jako naplno prožitý čas vnímám i ten, který můžu strávit na Velehradě! Pevně věřím, že dorazíte! Nebudete litovat! 😉

 

 


 Liturgie

liturgie@studetnskyvelehrad.cz

Kristýna Garguláková

DSC_0137Ahoj, jmenuji se Kristýna Garguláková. Pocházím z krásné Valašské dědiny – Lidečka. Studuji sociální pedagogiku na CMTF v Olomouci, kde jsem také zapojena ve VKH 😉
V týmu Studentského Velehradu se pohybuji  v sekci liturgie.
Biskupové, kněží, řeholníci/ řeholnice jsou důležitou součástí celého programu. Každý den budete mít možnost se s nimi setkávat, společně s slavit mši svatou, popovídat si nebo je jen tak pozdravit;) Součástí každé mše sv. je také hudební doprovod schol, na který se můžete těšit.
Během setkání Vám nabízíme čas na ztišení a naslouchání skrze modlitby. Věřím, že každý z Vás si jistě najde způsob, jak co nejefektivněji tento čas prožít;)

„Prostě žij.“ prožívat všední události- poctivě, naplno, opravdově.

Kristýna Stejskalová

KristynkaJmenuji se Kristýna Stejskalová. Studuji Učitelství německého jazyka a estetické výchovy na FF MU v Brně. Přestože v Brně teď díky VKH trávím spoustu času, můj domov je v Dobrušce – v malém městě ve východních Čechách. V týmu Studentského Velehradu jsem v sekci liturgie. Naším úkolem je tedy pozvat naše pány biskupy a arcibiskupy, zařídit aby bylo u koho se vyzpovídat, kde a s kým se večer i v jinou denní dobu pomodlit a taky zajistit průběh a hudební doprovod mší:-). Také se staráme o to, aby proběhla pěší pouť na Studentský Velehrad, kam bych vás chtěla pozvat!

Proč se mi líbí naše letošní téma? Téma „Prostě žij!“ je skvělým podnětem k zastavení se a zamyšlení se, jestli já sám žiju prostě – v jednoduchosti. Žít prostě pro mě znamená žít bez zbytečného každodenního hluku a shonu kolem, najít ve svém životě věci, které odvádějí mou pozornost od hodnot, které mám a pro které jsem se rozhodla. Žít prostě pro mě znamená žít ve svobodě dětí Božích – v odevzdanosti do Boží náruče. A proto bych si přála, aby byl na Velehradě letos prostor k zamyšlení nad těmito otázkami.


 Noční pouť

Marie Střechová

MaruJmenuji se Marie Střechová. Pocházím z malé vesničky uprostřed Vysočiny. Studuji učitelství českého jazyka a základů společenských věd. Již několikátým rokem se při studiu podílím na chodu Vysokoškolskému katolickému hnutí. Na Studentském Velehradě se věnuji především přípravám noční pouti.

 

 

 


Propagace

propagace@studentskyvelehrad.cz

Jakub Hudec

VanoceStyle-4Ahoj, jsem Kuba, starý tak akorát a jsem z Brna, kde se kromě studia na Masarykově univerzitě věnuji i činnosti ve VKH Brno. Chvíli jsem studoval informatiku a nyní se věnuji českému jazyku a počítačové lingvistice. V týmu mám na starost náš malinký ale parádní tým propagace, který mimojiné tvoří třeba tyto stránky.

Téma „Prostě žij!“ ve mně evokuje výzvu pro život v plnosti. Neměli bychom se věnovat výmluvám, proč to a to se nedaří, ale prostě žít! Téma mi velice rezonuje s jednoduchostí, která je dle mého názoru pro život stěžejní. Žít v jednoduchosti, to je něco, co se snažíme naučit. Je ale třeba velice rozlišovat mezi jednoduchostí a snadností a nezaměňovat tyto dva pojmy. Snažme se o jednoduchost, ne jen o snadnost. Dosáhnout jednoduchosti může být taky docela složité ;-).

Martin Ptáčník

Martin PtáčníkMé jméno je Martin Ptáčník, narodil jsem se v Ostravě-Porubě a v současné době rád studuji druhým rokem na Fakultě architektury VUT v Brně.
V týmu bych se měl podílet na propagaci.

Téma „Prostě žij“ pro mne znamená výzvu k dělání činností, které mne oživují a k zanechání těch, co mne naopak činí pasivním. Věřím, že Studentský Velehrad k tomu může výrazně napomoci.

Kateřina Stoklásková

tiskova-mluvci@studentskyvelehrad.cz

IMG_0070Jmenuji se Kateřina Stoklásková a pocházím z malé vesničky poblíž Přerova. Poslední dobou ale nejvíce času trávím v Brně, kde studuji sociální práci a dějiny umění. Jsem tiskovou mluvčí Studentského Velehradu 2016, což znamená, že jednám s médii – snažím se, aby se o „eSVéčku“ dověděl celý svět“

S tématem Prostě žij! se mi pojí dvě osoby, Malý princ a svatý František. Oba pojí pro některé naivní pohled na svět, který hledá krásu a pravdu, a to, že život není o majetcích dočasných ale věčných.


Přednášky

prednasky@studentskyvelehrad.cz

Karolína Češková

kaja SVKája Češková, Praha, studuje 5. ročník Všeobecného lékařství

„Prostě žij“ pro mě znamená celoživotní výzvu. Nenechat se zavalit starostmi, konvencemi, názory ostatních. Oprostit se od věcí, které mě zbytečně trápí den co den a naučit se nahlížet na lidi a situace jednoduše. S láskou.

Marie Šumberová

SV_SumberovaJmenuji se Marie Šumberová, je mi 27 let a pocházím z Brna. Tady jsem také vystudovala francouzštinu a sociální práci. V přípravném týmu Studentského Velehradu 2016 mám spolu s Kájou Češkovou na starost sekci přednášek, tzn. že zveme a staráme se o hosty, kteří budou přednášet. V případě dotazů je možné mě kontaktovat na mailové adrese.

Téma letošního Studentského Velehradu „Prostě žij!“ je pro mě velmi oslovující. Vnímám, že mnohdy nežijeme v pravdě sami se sebou, snažíme se nějak působit, nějak před druhými vypadat a zapomínáme, co je naše skutečné já. Studentský Velehrad tak vnímám i jako příležitost ke hledání radosti z toho, kdo jsem já. Moc se mi líbí i druhý pohled na téma „Žij prostě!“, těšit se a vychutnat si „obyčejné“ chvíle našeho života, naučit se docenit maličkosti. Myslím, že i to je cesta ke štěstí.


Stravování

Monika Tauchmanová

monika.tauchmanova@gmail.com

20140829_202528Studuji finanční a pojistnou matematiku v Hradci Králové, kde také už 4 rokem pobývám, ale pocházím z krásné, malebné, podkrkonošské vesničky.
V týmu mám na starost sekci stravování a myslím, že mou úžasnou krupicovou kaší po celé 4 dny budete vážně nadšeni.

Můj pohled na téma Prostě žij!
Každý jsme zažil a zažíváme nějaké problémy, zdravotní, rodinné, vztahové… Snažme se od těchto problémů odpoutat a PROSTĚ ŽÍT!!  Žít teď a tady. Přítomným okamžikem a nemyslet na to co bylo nebo bude!

Nedělejte si tedy starosti o zítřek, zítřek bude mít své starosti.


Ubytování

Jako sekce registrace a ubytování máme email registrace@studentskyvelehrad.cz, proto budeš-li mít nějaký dotaz na naši sekci, neváhej a napiš nám.

Marie Hamšíková

IMG_2217_Zmenit velikostPocházím z vesničky na jihovýchodní Moravě. Během studia molekulární biologie a genetiky v Brně jsem pár let působila ve VKH Brno. Teď mám před sebou výzvu v podobě nové práce.

V týmu SV16 patřím do skvělého „minitýmu“ s Honzíkem. Mou starostí je a bude to, aby každý z vás měl kde složit hlavu. Přímo na Velehradě vás budu vítat s úsměvem na recepci, řešit vaše starosti ohledně ubytování a v noci budu chodit otvírat dveře, když se protáhne večerní program (nebo budit Honzu, ať zajde on, pokud se vám podaří nás vzbudit).

Prostě žij! Je pro mě svázané hlavně se svobodou v Bohu. Máme být jako děti, jsme děti Boží, tudíž máme žít ve svobodě nesvázaní věcmi, lidmi okolo nás a jen v Bohu můžeme být plně svobodní a žít prostě v obou významech i ve světě plném materialismu.

Jan Rychtár

Ahoj!
Jmenuji se Honza Rychtár a v týmu SV mám pod správou registraci a ubytování.
Při dvouslovném označení sekce se úplně nabízí, aby ji měli pod palcem dva.
Proto po mém boku najdete i Marušku Hamšíkovou.
Mým rodným městem a bydlištěm je Hradec Králové. Nicméně už čtvrtý rok jsem studijně v Brně.
Konkrétně na fakultě informatiky MUNI s oborem Počítačové sítě a komunikace.
Jsme to my dva, kterým přišly, chodí a budou chodit vaše přihlášky.
A co víc, budeme to opět my, kdo vás bude rozřazovat do jednotlivých pokojů. :)

Celý život nás ovlivňuje a formuje naše okolí. Městský život je hektičtější než ten na vesnici, což se projevuje na nás jako na obyvatelích. Vlastně si to takové děláme sobě navzájem. Při změně prostředí se pochopitelně snažíme přizpůsobit tomu novému. Je to správně.
Ovšem chce to se zamyslet, zda je nutné přejímat vše, zda nutně potřebujem všechny dostupné prostředky a v tomto smyslu já vnímám vybrané téma SV.
Těžko by zaváděl konkrétní postup. „Prostě žij“ bude úplně jinak vnímat pastevec v horách a podnikatel ve městě. Pastevec si může říct, že počítač nepotřebuje. Podnikatel si to samozřejmě může říct taky, ale tím to skončí. On počítač k životu prostě potřebuje stejně jako pastevec své stádo. Z vlastní zkušenosti můžu říct, jak krásný je to pocit, když jste 3 týdny na horách v „jednoduchém“ prostředí letního tábora. Najednou vnímáte lidi okolo sebe, přírodu a máte čas na sebe. Byl to neskutečný šok, když jsem pak změnil prostředí tábora za to brněnské.
Proto pojeďme na Velehrad, kde máme možnost prostě žít a žít prostě, vnímat lidi okolo sebe, najít si chvíli pro sebe a odprostit se od všedních starostí!


Volnočasové aktivity

svacina.eva@gmail.com

Eva Svačinová

es

Ahoj, studuji Porodní asistenci ve Zlíně, kde také působím v RR49 (VKH ve Zlíně). Pocházím z malé vesničky Slavkov pod Hostýnem, odkud je to na Hostýn, co by kamenem dohodil a zbytek došel. V týmu mám na starosti volnočasovky, na které se můžete těšit v pátek a v sobotu.

Můj pohled na téma Prostě žij!
Nečekejme na nic a prostě žijme! (ještě čekáš?)