Info: O studentském Velehradu

   

  Studentský Velehrad je celostátní setkání vysokoškoláků, které se koná každé dva roky na známém poutním místě Velehradě. 15. ročník, který organizuje přípravný tým dobrovolníků složený z řad studentů i pracujících pod záštitou Vysokoškolského katolického hnutí (VKH ČR), proběhne

  NOVĚ od 25. do 28. ZÁŘÍ 2020. Těšíme se právě na Tebe! :-)

  Pro účastníky je akce jedinečnou příležitostí prožít společenství vrstevníků, diskutovat o vztazích, povolání, víře i každodenním životě. Paleta přednášek a workshopů nabízí podněty k zamyšlení. Koncerty, aktivity, společné slavení bohoslužeb a relax u něčeho dobrého – to je Studentský Velehrad! Minulých ročníků se zúčastnily již tisíce studentů a desítky známých osobností.

  O čem je navíc Studentský Velehrad? Koukni na video. Pro všechny aktuality sleduj náš Instagram a Facebook! 👉

  Téma: Něco navíc

  Studentský Velehrad 2020 nese TÉMA:

  🔹🔸🔹 NĚCO NAVÍC 🔹🔸🔹

  ...protože život každého z nás je o dávání, ale i přijímání!

  Nestačí minimální vklad času, energie, schopností. Jestliže život má stát za to, musíme dát Něco navíc a vyplout z komfortní zóny našeho přístavu.

  Něco navíc neznamená hned velká gesta – často to může být úsměv, drobná pomoc, rozhovor. Každý z nás ví, kde má své rezervy. Jestli je to ochrana životního prostředí, větší občanská angažovanost nebo lepší organizace času a důraz na vlastní odpočinek...?

  Neméně důležité v životě je také přijímat. Každý z nás dostal Něco navíc. Jsou to jedinečné dary – předpoklady, schopnosti a touhy. Objevit je, a co nejlépe využít, je však na každém z nás!

  Něco navíc budeme na Studentském Velehradu 2020 hledat ve vztahu k následujícím oblastem, o kterých postupně přidáváme videa:

  🔹 Bohu (klikni pro video)

  🔸 druhým lidem (klikni pro video)

  🔹 celému světu (klikni pro video)

  🔸 sobě (klikni pro video)

  FAQ: Co byste měli vědět

  Nikoli, Studentský Velehrad je pro všechny mladé lidi ve věku od 18 do 30, ať už studující vysokou školu či pracující. Studentský Velehrad je prostě název naší akce. 😉

  Ale příští rok SV nebude, je jednou za dva roky.

  Ne příště, ale teď je ten nejlepší čas jet. I ty budeš třeba, kdo ví kde. Vždy se najde důvod proč ne, zkus najít proč ano.

  Připadáš si starý, na dalším SV budeš ještě starší. Připadáš si mladý, příště už může být pozdě. Nemá smysl dál o tom diskutovat, využij této příležitosti a zkus něco navíc. Je to na Tobě!

  V tu dobu mám před státnicemi / zkouškovým, opravdu nestíhám – co na to říct, snad jen modli se, ať to zvládneš a jeď na SV si popovídat s lidmi, co jsou na tom úplně stejně 🙂

  Jedná se o známé moravské poutní místo, které přitom není vůbec velké. Naší akcí se počet obyvatel asi dvojnásobně zvýší 😀 Nicméně nudu tu nenajdeš. Kousek od baziliky je výborná cukrárna. Nedaleko se nachází Archeoskanzen v Modré (co by kamenem dohodil), hned vedle je Živá voda – expozice se sladkovodními rybami a podvodním tunelem, nebo třeba výstava terárií v Modré. Všude kolem je krásná příroda s rybníky, pohoří Chřibů s moderní rozhlednou Salaš a mnoho dalšího.

  Je to jednodušší než se zdá, z většiny studentských českých velkoměst jede přímý spoj do Starého Města u Uherského Hradiště. Dále na samotný Velehrad již ze Starého Města můžeš dojít menší pěší poutí po krásné cyklostezce. Samozřejmě se také dá přímo na Velehrad ze Starého Města dojet autobusem. Časy odjezdů tam i zpět najdeš vypsané na www.idos.cz 😉

  Všechny ubytovací kapacity se nachází na Velehradě, jedná se o Poutní dům Stojanov (pro nás pouze Stojanov), internát a stanovou zahradu Stojanova gymnázia (pro nás pouze intr či gympl), Velehradský dům Cyrila a Metoděje (pro nás jen VDCM) a Základní školu Velehrad (pro nás jen ZŠ).

  Rozmístění do pokojů/místností je v režii sekce ubytování a ubytován budeš buď na posteli nebo na karimatce na zemi (závisí na registraci). Pokud při registraci zvolíš možnost ubytování ve stanu, pak s ním samozřejmě počítej. Spacák je nutností v každém případě, polštářek se taktéž hodí a případně nevyužitou karimatku můžeš půjčit spolubydlícímu na zemi anebo ji využiješ při sezení venku či na naplněné přednášce. 😉

  Probíhá 3x denně (kvalitní snídaně, oběd i večeře) v jídelně na gymnáziu a v jídelně na základní škole. Je snaha sjednotit ubytovací a stravovací místo, nicméně ne vždy je to možné.

  Během dne se lze poptat na případné přebytky, vždy se najde něco na zub, hlady nikdo trpět nebude. V neposlední řadě je tu cukrárna, restaurace a obchůdek.

  V nabídce programu jsou každý den, o duchovní život je postaráno bohatě. Vždy probíhají v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje, a doprovází je různé scholy z vybraných VKH měst.

  Pokud se chceš podívat na klasické mše ve velehradské bazilice v průběhu roku, můžeš využít jejich Youtube stream (1, 2, 3). 

  Bloky přednášek jsou zpravidla dopoledne i odpoledne, případně i panelové diskuze, výběr neprobíhá pomocí žádné registrace, jednoduše kdo dřív přijde, ten líp sedí. Kapacita je omezena jen kapacitou přednáškových sálů/místností.

  Některé přednášky z minulých let najdeš v sekci Média.

  V nabídce jsou různé volnočasové aktivity, jako kurz první pomoci, improvizační workshop, timemanagement, sportovní aktivity, deskovky v čajovně, …

  Jak se na workshopy registrovat, se dozvíš zavčas na akci.

  Program: Na co se můžete těšit

  REEL FEEL of one DAY HERE 🙂

  Všechno je to na tobě, sestavíš si program, jak ti to zrovna bude vyhovovat. Jediné, co prosíme, respektuj, je časový harmonogram jednotlivých nabídek a účast ve skupinkách (zejména kvůli stravování, když ne kvůli sdílení)…

  Představ si takovou sobotu, vstaneš, potkáš se se skupinkou (informace obdržíš při příjezdu) a jdete společně snídat, dáte třeba i společnou modlitbu a od 10:00 už jsi na své vysněné přednášce z nabídky dopoledního bloku (a nebo taky třeba ne 😛 ). Po ní, někdy i během ní, se můžeš zapojit do diskuse, co tě zajímá k tématu. Po skončení se můžeš zúčastnit polední modlitby u velehradského kříže (uprostřed náměstíčka).

  Poté jdeš se svou skupinkou opět na jídlo. Po obědě si vybereš z nabídky workshopů, sportovních aktivit, rozhovorů s duchovními/řeholníky, svátosti smíření, případně panelové diskuze, návštěvy cukrárny, jednoduše dle toho, co si srdce přeje či tělo žádá. 🙂 V 16:00 se s Tebou rádi setkáme v bazilice ke slavení mše svaté za rytmického hudebního doprovodu některé scholy. Od 18 hod. následuje večeře a po ní nabídka sdílení ve skupinkách či návštěva čajovny a posezení nad sklenkou něčeho dobrého, procházka, …

  Od osmé hodiny večer je možnost zajít rozproudit krev na koncerty, zklidnit na adoraci, posedět s kamarády v čajovně či jít dříve spát.

  15:00 začátek registrace

  19:00 mše svatá, celebruje: biskup Josef Nuzík a doprovází: Schola OP

  20:30 setkání ve skupinkách a společná večeře

  22:00

  🔹 posezení v čajovně

  🔹 poslech nebo tanec u cimbálu

  🔹 tichá adorace (gymnázium/internát)

  8:00 setkání ve skupinkách a společná snídaně

  10:00 nabídka přednášek a workshopů

  12:00-13:30 modlitba u kříže a oběd ve skupinkách

  13:00-13:45 možnost svátosti smíření

  13:30-15:00 nabídka přednášek a workshopů

  15:30 mše svatá, doprovází: schola Sněženka

  18:00-19:30 setkání ve skupinkách a společná večeře

  20:00 čajovna

  20:00 - 22:00 nabídka různých typů modliteb

  20:00 - 23:00 možnost svátosti smíření

  20:00 - 00:00 nabídka tiché adorace

  20:00 Chvály v bazilice s Brno Worship

  22:00 možnost přespání pod širákem

  8:00 setkání ve skupinkách a společná snídaně

  10:00-11:30 přednášky:

  12:00-13:30 modlitba u kříže, setkání ve skupinkách a společný oběd

  13:30-15:30 nabídka deskovek, čajovny, svátosti smíření a pěší pouti okolo Velehradu

  16:00 mše svatá, celebruje: P. Vojtěch Kodet a doprovází: Studentská jezuitská schola Brno

  18:00-19:30 setkání ve skupinkách a společná večeře

  20:00 Benefiční KONCERT pro Mary's meals

  🔹 prvním vystupujícím bude kapela DayDreams

  🔹 poté převezme pódium POKÁČ

  20:00 čajovna

  20:00 - 21:30 Moderovaná adorace v bazilice

  20:00 - 00:00 tichá adorace v kapli gymnázia

  22:00

  🔹 After-party s fotokoutkem a DJ Saxofrancis!

  8:00 setkání ve skupinkách a společná snídaně, rozdání balíčků na cestu

  9:30-11:00 nabídka přednášek a workshopů

  11:30 slavnostní svatováclavská mše svatá, celebruje: biskup Pavel Konzbul

  Hosté: Osobnosti a programy, které zažijete

  Brno Worship

  Brno Worship

  S radostí oznamujeme 📢 první kapelu, která na SV20 vystoupí. 🎶 Je jí uskupení Chvály Brno, které se postará o páteční chvály. Těšíš se? 🤗 My moc! 😊

  Brno Worship je komunita mladých věřících studentů fungující od roku 2008. Touží žít jako rodina 👨‍👩‍👧‍👦 s Nebeským Otcem uprostřed, která přináší našemu Bohu autentickou chválu. 🙌 Jejich vizí je také budovat jednotu Kristova těla a společně spolupracovat v hledání Božího království. 🕊 Na základě pravidelných večerů chval se snaží budovat jednotu mezi národy (český a slovenský), generacemi (staří a mladí lidé), a křesťanskými denominacemi (katolíci, protestanti,...).
  Brno Worship pořádá v Brně pravidelně chvály a to každé úterý od 18:30 hodin, které přenáší také prostřednictvím livestreamu na Facebooku a IG.

  #kapely #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Petr Húšť

  Petr Húšť

  Každý z nás si plánuje a určuje své priority. Provádí reflexi za dosaženými cíli a učí se být efektivnější. Jak ale osobní time management propojit s modlitbou, s hledáním Boží vůle a s Božím povoláním? 🤔 O tom všem se budeš moci dozvědět více v nedělní přednášce Petra Húště, která nese název - Duchovní time management. 🙌

  Petr Húšť se vyučil kovářem, pracoval ve sklovýrobě, dělal osobního řidiče, podílel se na vedení továrny, dodělal si vzdělání se zaměřením na marketing a management. Sedm let pracoval v Křesťanské akademii mladých a deset let jako metodik pro práci s mládeží v Křesťanských sborech. Dnes je ředitelem festivalu UNITED. Bydlí v malé vesničce Bratřejov u Vizovic a s manželkou Věrou mají pět děti.

  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Pavel Konzbul

  Pavel Konzbul

  S radostí oznamujeme 🎉, že pondělní mši bude celebrovat Mons. Pavel Konzbul, který v roce 2003 přijal kněžské svěcení v katedrále sv. Petra a Pavla 💒 a který byl 21. 5. 2016 papežem Františkem jmenován pomocným brněnským biskupem a titulárním biskupem litomyšlským. Kdybyste se rádi dozvěděli něco navíc z jeho života, neváhejte sledovat jeho stránku na Facebooku 👉 Pavel Konzbul.

  #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  DayDreams

  DayDreams

  Znáte DayDreams​? I na tuto chlapeckou kapelu hrající melodický pop-rock se můžete těšit na Velehradě! 🎸

  #kapely #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Saxofrancis

  Saxofrancis

  V neděli večer se na Studentském Velehradu můžete těšit na 🎉 párty 🎉 s mladým DJ a saxofonistou 🎷, který si říká saxofrancis. Spojením magie saxofonu s elektrickou hudbou vytváří nezapomenutelnou show! 🎊 Pusťte si jeho tvorbu 🎶 a určitě se do něj zamilujete tak jako my! 💛

  #kapely #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  M. Vintrová & F. Drábek

  M. Vintrová & F. Drábek

  V otázce sexuálního zneužívání nezletilých koluje v církvi i mimo ni mnoho představ, které v konečném důsledku vedou k tomu, že není nabídnuta adekvátní pomoc obětem, agresorům ani společenství, ve kterém k tomuto deliktu došlo. Ukazuje se, že nejdůležitější složkou prevence jsou lidé z okolí oběti či potenciální oběti, kteří mohou včas zasáhnout a zabránit zneužití, nebo zmírnit dopad zneužívajícího jednání. Není důležité být expertem v této oblasti, je ale důležité mít základní informace, které nás vyzbrojí pro pomoc známým, příbuzným, přátelům, spolufarníkům. 🗣

  Přednáškou budou provázet ThLic. Marek František Drábek DiS., O.Praem. a Mgr. Martina Vintrová, JCD. Marek František Drábek je členem premonstrátského řádu, pracuje jako nemocniční kaplan v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze a je koordinátorem katolických nemocničních kaplanů v Praze. Aktivně se věnuje doprovázení obětí sexuálního zneužívání. Martina Vintrová je členkou Ordo virginum. Pracuje jako soudce Diecézního soudu v Plzni a vyučuje kanonické právo na FPR ZČU. Specializuje se na manželské právo (zvláště v souvislosti s domácím násilím) a na problematiku sexuálního zneužívání.

  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Krátké uvedení do křesťanské meditace

  Krátké uvedení do křesťanské meditace

  Workshop s P. Janem Regnerem 🙏
  Ve společnosti v posledních letech narůstá zájem o meditaci. Také mnozí křesťané se vrací k technikám vnitřní modlitby a rozjímání, možná i proto, že cítí silněji potřebu ztišení ve světě přesyceném různými podněty, informacemi a hlukem všeho druhu. Během workshopu se seznámíte s některými technikami křesťanské meditace a kontemplace.

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  M. Kopecká & Pastoral Brothers & T. Hoffmann

  M. Kopecká & Pastoral Brothers & T. Hoffmann

  Za posledních 60 let se k sobě křesťané napříč církvemi přiblížili na netušenou úroveň. Po staletích nepochopení, odcizení a někdy i pronásledování jsme schopni spolu mluvit 🗣 a modlit se 🙏. Chybí nám ještě něco? Jsme spíš dobří sousedé nebo sourozenci? A jak hledat jednotu mezi církvemi, když ji sami často postrádáme v našich farnostech a diecézích? Odpovědi na tyto otázky uslyšíte na diskusi o ekumenismu.

  Martina Viktorie Kopecká je farářka Církve československé husitské, psychoterapeutka a krizová interventka. Na Univerzitě Karlově vystudovala teologii, psychologii a speciální pedagogiku. Studium teologie se jí stalo velkou láskou, a tak se rozhodla jít za hlasem svého srdce a stala se duchovní. Jako farářka slouží Bohu i lidem, křtí, oddává, vyprovází na poslední cestě a slouží bohoslužby. Od roku 2013 je členkou ústředního výkonného výboru Světové rady církví a od roku 2014 je předsedkyní jednoho z jejich poradních orgánů ECHOS. Papež František ji za její ekumenickou činnost vyznamenal pamětní medailí a pozval ji, aby se jako jediná vysvěcená žena – duchovní – zúčastnila biskupské synody ve Vatikánu.

  Pastoral Brothers
  Jakub Malý se narodil v Kladně. V Lovosicích vystudoval gymnázium. Ve stejné době se stal členem Českobratrské církve evangelické, ve které se chtěl stát farářem. Proto po maturitě odešel do Prahy studovat Evangelickou teologickou fakultu. Po jejím absolvování a následné roční praxi v Praze-Libni přijal místo pražského seniorátního faráře. V této funkci působí už pět let. V současné době se se svým kolegou Karlem Müllerem zaměřuje na natáčení videí na YouTube s křesťanským obsahem, kde vystupují jako Pastoral Brothers.
  Karel Müller se narodil na Vysočině v Okříškách u Třebíče. V Třebíči vystudoval Katolické gymnázium a po maturitě odešel do Prahy studovat Evangelickou teologickou fakultu. Po absolvování studia a roční stáži v Benešově přijal místo pražského faráře pro mládež. V této funkci působí už dva roky. Karel Müller také učí křesťanství a etiku na Evangelické akademii v Praze.

  P. Tomáš Hoffmann byl v roce 1994 vysvěcen na jáhna a v roce 1995 na kněze. Po vysvěcení byl 6 let spirituálem Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína v Hradci Králové a 5 let vojenským kaplanem – během této služby byl dvakrát na vojenské misi v Iráku. Po skončení služby vojenského kaplana, tedy od roku 2006, se stal ředitelem Diecézního centra života mládeže (DCŽM) Vesmír v Deštném v Orlických horách.

  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Moderátorský workshop

  Moderátorský workshop

  Nejen, že bude setkání naplněno duchovním programem a zajímavými přednáškami, ale čeká na Vás také spousta workshopů. Můžete se těšit například na jeden z mediální praxe. 

  Není moderátor jako moderátor 🎤. Co je vlastně jeho úkolem? A jak se pozná ten dobrý? 🤔 Znamená slavné jméno automaticky kvalitní práci? A jak se na tuto dráhu nejlépe vydat? To a mnohem více se můžete dozvědět na Moderátorském workshopu s Anežkou Jakubcovou a Radkem Habáněm z Radia Proglas. 🤗

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Libor Hoření

  Libor Hoření

  Podnikání - téma, které je neustále dotazováno, zajímá velké množství lidí a patří ke skvělému způsobu, jak můžeme obohatit svět. 🌈 Co je v současnosti důležité, když chci s podnikáním začít? Jak zvýšit pravděpodobnost úspěchu právě mojí firmy? A hlavně, jak odhalit „něco navíc“, které podnikání skrývá? 🤔 To vše se dozvíš právě na této přednášce. 🤗

  Libor Hoření je mladý podnikatel, který v sedmnácti letech založil internetovou kuchařku „Toprecepty.cz“, podle které dnes vaří přes 2,5 milionu lidí za měsíc. Založil také pojízdnou kavárnu „Dobrokáva“, kde se neplatí penězi, ale dobrým skutkem. 👏
   
  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  POKÁČ

  POKÁČ

  Po po počkej, bude Pokáč⁉️

  V neděli večer na Studentském Velehradě vystoupí naživo Honza Pokorný! 👀🎉
  Tento český písničkář, zkráceně Pokáč, zahraje na ukulele a kytaru 🎸. Témata jeho písní poukazují na různé situace a problémy běžného života v dnešním světě. Často ve svých textech používá ironii, sarkasmus nebo nadsázku. V roce 2017 vydal své debutové album 📀 pod názvem Vlasy, které získalo ocenění Zlatá deska. Nejnovější album vydané v roce 2019 nese název Úplně levej.

  My se už nemůžeme dočkat, a co Ty? 🤗

  #kapely #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic #pokacovoSV

  J. Gregor a R. Cigánek

  J. Gregor a R. Cigánek

  Rodina 👨‍👩‍👧‍👦 je téma, kterému rozumíme všichni. Jaká jsou úskalí dnešní doby? Jaká je aktuální rodinná politika v ČR? Jak lze z pohledu katolické církve chápat terminologii genderové nauky, a co z ní je přijatelné? 🤔 Na tyto otázky můžeš najít odpověď právě na této přednášce. 🤗

  Přednáškou bude provázet Mgr. Jan Gregor a P. JCLIc. PhDr. Mgr. Radim Cigánek. Jan Gregor je místopředseda Aliance pro rodinu a advokátní koncipient. Od roku 2017 se věnuje advokační činnosti v oblasti obhajoby rodiny založené na manželství. Radim Cigánek je farář na poutním místě sv. Prokopa na Sázavě. Od roku 2014 působí na Sázavě a od roku 2018 je také soudce Metropolitního církevního soudu v Praze.

  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Výuka swingu

  Výuka swingu

  Výuka swingu s Jirkou Svitákem a jeho taneční partnerkou 💃
  Rádi tancujete a chtěli byste se naučit něco nového Tak neváhejte přijít na tento workshop, kde si budete moci vyzkoušet základní kroky a figury tance Lindy Hop, který je hlavním swingovým tancem. Tento tanec kombinuje pohyby a improvizaci z afroamerických tanců a také strukturu evropských tanců. Cílem je, abyste se naučili několik základních prvků a zároveň se dobře bavili. 😊

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Jak být víc tady a teď

  Jak být víc tady a teď

  Workshop na téma Jak být víc tady a teď s Tomášem Ryglem
  Podle nejnovějších studií přemýšlíme 🧠 o budoucnosti a minulosti ve 40 % času – tudíž jsme v myšlenkách úplně jinde, než se právě nacházíme fyzicky. Chtěl by ses dozvědět něco navíc o tom, jak být více tady a teď? 🤔 Tak neváhej přijít na workshop s Tomášem Ryglem, který bude zaměřený na aktivity z oblasti pozitivní psychologie a mindfulness. 💭 Tyto aktivity pomáhají pracovat se stresem, našimi emocemi a myšlenkami. 🔋

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Digitální detox

  Digitální detox

  Workshop s Matějem Krejčím 📱
  Matěj Krejčí je autorem knihy DigiDetox – Jak na digitální minimalismus. Jsme na sociálních sítích a internetu jako doma. Mobil otevřeme až 120x za den a jsme vyrušováni zhruba každých 11 minut. Naše pozornost a paměť ochabuje, což ovlivňuje naši spokojenost. Pochopením digitálního minimalismu si uvědomíte, jak své sítě udělat bezpečné, a získáte kontrolu nad tím, jak Vás Váš mobil ovlivňuje. Smyslem workshopu je zlepšit své chování na internetu a získat praktické nástroje na efektivní využívání digitálních technologií. Tak neváhejte a přijďte se dozvědět něco navíc na workshop s názvem - Digitální detox. 🙌
   
  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Modlitba muže

  Modlitba muže

  V sobotu večer proběhne modlitba muže 👨, kterou povede Roberto Scavino a společenství Chlapi. Modlitba bude mít následující průběh → bubnování, společná modlitba 🙏, uvedení do tématu setkání, sdílení ve skupinkách a reflexe.

  #modlitby #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Bumberball

  Bumberball

  Přijď si na Studentském Velehradě vyzkoušet, jaké je to hrát fotbal v kouli. Že neumíš hrát fotbal?  Nevadí! Stejně tu nepůjde ani tak o to, kolik dáš gólů, ale spíše o to, jak si koulí dokážeš udělat prostor kolem sebe. Určitě zde zažiješ spoustu zábavy a bude to nezapomenutelný zážitek! 🎉

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

   
   
   
   
   

  Schmidtovi

  Schmidtovi

  Michaela Schmidta jste již mohli vidět a slyšet v jednom videu ze série „Něco navíc”. Ovšem na Velehradě se s ním i s jeho manželkou Ester budete moci setkat osobně → blíže Vám zde totiž představí hnutí Mary’s Meals. 🍽 Tak neváhejte a přijďte se dozvědět více o projektu, který zajišťuje vydatné jídlo pro děti z nejchudších oblastí celého světa. 🌍

  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

   
   
   
   
   

  Workshop o bylinkách

  Workshop o bylinkách

  Workshop o bylinkách s Martinou Vajďákovou
  Rádi byste se věnovali bylinkám 🌿, ale nevíte, jak začít? Chtěli byste si vyrobit vlastní tinkturu, sirup, bylinkové mýdlo či uvařit vlastní bylinkový čaj? Ti z Vás, kteří tíhnou k něčemu ostřejšímu, bude jistě zajímat výroba bylinného vína 🍷 nebo bylinného likéru. To a mnohem více se dozvíte na tomto workshopu, z kterého si kromě vědomostí odnesete také množství smyslových zážitků – bylinky zde totiž budete moci vnímat chutí 👄, čichem 👃 i hmatem🖐.

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Cimbálová muzika Hlaholica

  Cimbálová muzika Hlaholica

  V pátek a v neděli večer Vám k tanci 💃 a poslechu 👂 zahraje Cimbálová muzika Hlaholica 🎶 → uskupení studentů a absolventů Stojanova gymnázia na Velehradě. V jejich běžném repertoáru zaznívají písně z národopisných podoblastí Slovácka a některých částí Slovenska. Máte se rozhodně na co těšit! 🙌

  #kapely #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

   
   
   
   
   

  Vít Zatloukal

  Vít Zatloukal

  Být v pohybu 🏃‍♀ a nevzdat se 💪 → na toto téma proběhne přednáška P. Víta Zatloukala. Putování je zkušenost, která ukazuje důležité okamžiky duchovního života a může nás vést k zamyšlení, co je skutečně důležité, neboť jako poutníci si všechno neseme s sebou. 🎒

  Vít Zatloukal je knězem od roku 1996. Působil ve farnostech Opava, Stará Ves nad Ondřejnicí a nyní je farářem v Petřvaldu u Karviné, zároveň je jmenován biskupským vikářem pro pastoraci. Založil Diecézní centrum mládeže ostravsko-opavské diecéze, 6 let byl ředitelem Sekce pro mládež ČBK a několik let byl rovněž kaplanem pro vysokoškoláky v Ostravě.

  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

   
   
   
   
   

  Umění vystupovat na veřejnosti

  Umění vystupovat na veřejnosti

  Chtěl by ses dozvědět pár rad a triků, jak lépe vystupovat na veřejnosti? 🗣 Tak doraz na workshop Kateřiny Regendové, který se tímto tématem bude zabývat. Kateřina se blíže zaměří na tyto 4 okruhy → hlasový projev, vyjadřovací schopnosti, neverbální komunikace a osobní přístup. Odsud neodejdeš s prázdnou a rozhodně si odneseš něco navíc! 🙌

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Josef Nuzík

  Josef Nuzík

  Páteční zahajovací mši bude celebrovat Mons. Josef Nuzík 👏, pomocný biskup a generální vikář olomoucké arcidiecéze. 💒

  #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Famfrpál

  Famfrpál

  Přijď si na SV zahrát famfrpál → sport, jenž hrají dva týmy po sedmi hráčích na košťatech a na hřišti, které má podobnou velikost jako hokejové kluziště. Famfrpál je inspirován stejnojmenným sportem z knih Harryho Pottera. Tak neváhej a doraz chytit zlatonku! 🙌

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Matyáš Zrno

  Matyáš Zrno

  Dezinformace se bohužel staly součástí dnešního světa. ℹ️ Přijďte si na SV poslechnout přednášku Matyáše Zrna, který nám tuto problematiku přiblíží. Pracoval např. jako vedoucí zahraniční rubriky týdeníku Respekt, byl redaktorem ČT a nyní přednáší na vysoké škole CEVRO Institut a Masarykově univerzitě. Diskutovat budeme nad různými otázkami - např. jestli by měl Facebook cenzurovat nevhodné příspěvky či nikoliv. Co Vy a dezinformace, jste vůči nim odolní?

  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Duchovní rozlišování

  Duchovní rozlišování

  Přijď na workshop duchovního rozlišování se sestrou Olgou Zelenou SSJ. Duchovní rozlišování  je prostředkem, jak se neztratit v množství nabídek dnešního světa. 🌏 Je pomocí v růstu duchovního života a v rozpoznávání osobního povolání. Workshop přiblíží pohled papeže Františka a zkušenosti sv. Ignáce z Loyoly a uvede do praxe osobní a společné rozlišování. 

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Marek Macák

  Marek Macák

  Množství lidí, kteří v dnešním světě zůstávají svobodní 👩👨, je vysoké. V církvi je naopak volba svobodného života u lidí mimo duchovní službu poměrně neobvyklá a mnozí neví, jak o svobodném stavu přemýšlet a jak s životem „za svobodna“ naložit. Přednáška bude zaměřena na to, co k tomuto tématu říká Písmo i na to, jaké místo mají dočasně i dlouhodobě svobodní lidé v církvi a ve společnosti, a v čem spočívá požehnání a výzvy křesťanského „singleness“.

  Marek Macák je klinický psycholog. Původně pochází ze Slovenska, ale v současnosti žije v Praze. Je členem Bratrské jednoty baptistů. Zabývá se problematikou vztahu víry a psychologie, tématy souvisejícími se sexualitou, ale často přednáší také o svobodném životě, přátelství a o dalších tématech z oblasti duševního a duchovního zdraví.

  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Neobyčejně obyčejný příběh

  Neobyčejně obyčejný příběh

  Na SV20 se můžeš těšit na Lukáše Hořínka 👏 a jeho tak trochu vyprávění, tak trochu cestopis, tak trochu komedii a tak trochu drama o tom, jak se může mladý člověk lehce ztratit v nelehkém světě. 🌎 O tom, jak se se svými problémy, otázkami, dospíváním a hledáním sebe sama vypořádává nezletilý chlapec putující 👣 Evropou s Interpolem v zádech a s vírou v lepší já. Jeho punkové vyprávění bude zahrnovat praktické tipy a otevřenou diskusi o neobyčejně obyčejné pouti do Santiaga de Compostela. Tak neváhej a přijď! 🙌

  #workshopy #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Registrace: Přihlaš se

   

  Přečti si pozorně informace k přihlášení. K samotné registraci přejdeš tlačítkem na konci stránky.

  Délka pobytu

  • 25. – 28. 9. 2020
  • jeden den

  Jednodenní registrace (bez stravy) probíhá jen osobně na centrální recepci na Velehradě, nelze ji provést online přes registrační formulář.

  Lze se registrovat pouze pro celý pobyt či na místě jednodenní VSTUP. V případě jiných příjezdů i odjezdů je třeba zaplatit jednu z uvedených variant.

  Ubytování

  • na posteli
  • na zemi
  • ve stanu

  Na ubytování nabízíme tři varianty, buď na posteli, nebo na zemi či ve stanu. Pro všechny varianty je potřeba, aby sis s sebou vzal spacák, na zemi se hodí i karimatka a na stanování nepochybně stan (pár míst bude v erárních stanech). Počet postelí je omezen a rozhoduje včasná registrace.

  Stravování

  • se stravou
  • s bezlepkovou stravou ze zdravotních důvodů
  • bez stravy

  Jídelny nabízí klasické jídlo, dokážou v omezeném počtu připravit i bezlepkový chod.

  Registrace dobrovolníků

  Tak veliká akce, jakou Studentský Velehrad je, nemůže fungovat bez dobrovolníků, kteří pomůžou po nějakou dobu např. při ubytování, u workshopů, v kavárně, atd.. Pokud bys měl zájem nebo už jsi domluvený, zaškrtni kolonku dané sekce v přihlašovacím formuláři.

  Animátory a duchovní prosíme, aby formulář vyplnili až poté, co s námi budou domluveni. Jestli máš zájem se zapojit, kontaktuj nás nejprve na emailovou adresu , nebo na  či případně na

  PLATBA

  Platbu proveď bezhotovostním převodem na účet č. 2700062738/2010 do 5 dnů od registrace. Variabilní symbol pro identifikaci platby obdržíš v emailové zprávě. Jakmile přijde předepsaná částka na náš účet, zašleme Ti potvrzení o přijetí platby.

  Finanční příspěvek

  Účastnické poplatky jsou dotované sponzory, které se nám podaří oslovit. Reálná cena na účastníka je však 1850 Kč pro spaní na posteli a 1400 Kč na zemi. Z ceny platíme ubytování, stravu, pronájmy, koncerty a všechny režijní náklady. Pokud můžeš jakkoliv finančně podpořit Studentský Velehrad, přičti svůj dar k ceně registrace. Přeplatek budeme evidovat jako dar. Není třeba nás na něj upozorňovat zprávou. Za dary předem děkujeme!

  Ceny

   

  Včasná registrace se slevou

  Klasická registrace

  Na posteli a se stravou

  999 Kč

  1199 Kč

  Na zemi / ve stanu

  a se stravou

  899 Kč

  999 Kč

  Na posteli a bez stravy

  899 Kč

  999 Kč

  Na zemi / ve stanu

  a bez stravy

  799 Kč

  799 Kč

  Animátoři / duchovní

  899 Kč

  999 Kč

   

  Storno poplatky za odhlášení z akce: do 1. 8. -10% z ceny; do 21. 9. -50% z ceny; od 21. 9. bez vrácení peněz. (Do 21. 9. možnost za sebe přihlásit náhradníka.) 

  Při potížích s registrací nebo s dotazy nás kontaktuj na e-mail 

   

  Registruj se jako náhradník.
  Kapacita přihlášených je vyčerpána.
  Můžete se ale stále registrovat a být náhradníky.
  Pokud někdo zruší svou účast, budeme vás kontaktovat.

   

  Upozornění: Je možné, že ti nedojde okamžitě po registraci potvrzující e-mail. Je to dáno velikým zájmem. Buď proto prosím trpělivý a vyčkej 1-2 dny, než ti e-mail dojde. Rozhodující pro případnou levnější cenu je datum registrace, ne platby!

  Zapojení: Setkání existuje díky...

  Modlitbám na 1. místě. Také se ale neobejdeme bez štědrých darů na účet 2700062738/2010. Nenahraditelnou podporu zajišťují dobrovolníci a sponzoři.

  Dobrovolníci

  Chceš být dobrovolník anebo nevíš komu se ozvat?

  Určitě napiš na (kontakt na hlavní vedoucí akce), případně pokud už víš, kde bys rád přiložil ruku k dílu, tak viz. Kontakty.

  Sponzoři

  Uvedeni v zápatí stránky.

  Všem zapojeným MOC děkujeme!

  Média: Akce pod objektivem

  V případě zájmu o mediální spolupráci budeme rádi když se ozvete na mail

  Pro aktuální dění z příprav letošního ročníku sleduj Facebook a Instagram.

  Těšíme se na Tebe! Organizační tým SV 2020

  Videa nejen z letoška najdeš na našem Youtube kanálu (klikni na obrázek) 👇.

  Původní plakát na květnový termín:

  Fotogalerie: ZDE.
  Fotogalerie (Člověk a víra): ZDE.
  Fotogalerie (Helena Farkasová): ZDE.
  Fotogalerie (Jakub Kulaviak): ZDE.
  Fotogalerie (Vladimír Pokorný): ZDE.
  Fotogalerie (Tomáš Chlouba - hlavní fotograf akce): ZDE.

   

  Video (Honza Čermák): ZDE.
  Rozhovor pro TV Noe: ZDE.
  Upoutávková videa: ZDE (1), ZDE (2), ZDE (3), ZDE (4)ZDE (5), ZDE (6).

  Brožurka: ZDE.

   

  Přednášky: (po kliknutí na obrázek možnost přehrát)

   

  Fotogalerie (Člověk a víra): ZDE.

  Fotogalerie (Zbyněk Šišpera): ZDE.

  Fotogalerie (Jakub Kulaviak): ZDE.

  Fotogalerie (Petr Nováček): ZDE.

  Fotogalerie (Helena Farkasová): ZDE.

   

  Video "Prostě žij!": ZDE.

  Reportáž TV Noe: ZDE.

  Brožurka: ZDE.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2016/

  Fotogalerie (Jakub Kulaviak): ZDE.

  Fotogalerie (Helena Farkasová): ZDE.

  Fotogalerie: ZDE.

  Fotogalerie (pěší pouť): ZDE.

  Článek (Slovácký Deník): ZDE.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2014/

  Fotogalerie: ZDE.

  Fotogalerie (Jan Rosík): ZDE, ZDE (1), ZDE (2), ZDE (3), ZDE (4), ZDE (5).

  Fotogalerie (Petr Polanský): ZDE.

   

  Video: ZDE.

  Richard Čanaky (živý koncert): ZDE.

  Moderátoři: ZDE.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2012/

  Fotogalerie: ZDE.

  Fotogalerie (přípravy): ZDE.

  Fotogalerie (pěší pouť): ZDE.

   

  Video: ZDE.

  Jubilejní FILM (1992 - 2010): ZDE

   

  Článek: ZDE.

  Diplomová práce: ZDE.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2010/

  V jubilejním roce 2000 se na Velehradě uskutečnilo již páté setkání studentů, kněží a příznivců myšlenky Studentského Velehradu. Účastnilo se na dvě stě mladých, realizoval se vskutku bohatý program. Ačkoliv se realizovaly pěší poutě pouze dvě – z olomoucké a brněnské akademické obce – dobrou atmosféru na nich nezpůsobovalo pouze příznivé počasí, ale zvláště duchovní sdílení, společné slavení mší svatých, společenství v pravém slova smyslu.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2000/

  Třetí ročník Studentského Velehradu se konal ve dnech 3. - 5. května roku 1996. Setkali se na něm vysokoškolští studenti z celé České republiky, konkrétně z dvanácti univerzitních měst. „Kromě duchovního a kulturního programu byl studentský víkend věnován přednáškám a diskuzím. Při panelové diskuzi na téma Evangelizace a modlitba, moderovaná paterem P. Kolářem, vystoupila řada osobností, mezi nimiž byli Dr. P. Příhoda, pater F. Lízna, M. Ryšková, K. Lachmanová. S povděkem kvitováno a velice ceněno všemi přítomnými bylo především osobní svědectví jednotlivých hostů. V sérii přednášek na různá témata hovořil o mezilidských vztazích Dr. M. Kašparů, východní spiritualitu se snažil přiblížit pater P. Ambrož. O drogách a problematice drogové závislosti podával výklad J. Vobořil, zakladatel nadace Podané ruce v Brně. Poslední den poutě mezi studenty zavítal kardinál Miloslav Vlk, který s nimi před nedělní bohoslužbou krátce pobesedoval.“

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-1996/

  Myšlenka Studentského Velehradu, tedy setkání vysokoškolských studentů, se zrodila v hlavách kněží, kteří byli kaplany ve velkých vysokoškolských městech.

  První setkání proběhlo od pátku 29. května do neděle 31. května 1992, tehdy ještě bez zastřešujícího tématu. Následkem setkání pak začala vznikat nová vysokoškolská katolická hnutí.

  První Studentský Velehrad probíhal od pátku 29. května do neděle 31. května 1992. Své vlastní téma ještě neměl - i přesto, že studenty tehdy zajímalo témat nepřeberně.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-1992/

   Setkání se od té doby konají vždy jednou za dva roky.

  Kontakty: Kdo za vším stojí

  Jana Zelená

  Jana Zelená

  Vedoucí SV

  VKH Brno

  Marie Nováková

  Marie Nováková

  Zástupkyně vedoucí

  VKH Brno

  O. Ladislav Nosek

  O. Ladislav Nosek

  Pastorace VŠ ČR

  VKH Brno

  Alžběta Pavlačková

  Alžběta Pavlačková

  Liturgie

  VKH Olomouc (ČR)

  Michal Štverák

  Michal Štverák

  Liturgie

  VKH Olomouc

  Justy Šustková

  Justy Šustková

  Přednášky

  VKH Olomouc

  Klára Řiháková

  Klára Řiháková

  Přednášky

  VKH Olomouc

  Marie Stejskalová

  Marie Stejskalová

  Animátoři

  VKH Brno

  Martin Král

  Martin Král

  Animátoři

  VKH Brno

  Kateřina Odvodyová

  Kateřina Odvodyová

  Koncerty

  VKH Brno

  Karolína Křesťanová

  Karolína Křesťanová

  Stravování

  KAK Salaš

  Marie Zádrapová

  Marie Zádrapová

  Stravování

  KAK Salaš

  Petr Bartek

  Petr Bartek

  Ubytování

  VKH Brno

  Tomáš Vaníček

  Tomáš Vaníček

  Registrace

  VKH Praha

  Jana Vechetová

  Jana Vechetová

  Finance

  VKH Brno

  Filip Pražák

  Filip Pražák

  Fundraising

  VKH Brno

  Nikola Pospíšilová

  Nikola Pospíšilová

  Tisková mluvčí

  VKH Praha

  Tamara Mlýnková

  Tamara Mlýnková

  Propagace

  VKH Praha

  Jana Karásková

  Jana Karásková

  Propagace

  VKH Olomouc

  Tomáš Lamparter

  Tomáš Lamparter

  Propagace

  VKH Brno

  Vojtěch Vagunda

  Vojtěch Vagunda

  Workshopy

  RR 49

  Tomáš Putna

  Tomáš Putna

  Workshopy

  VKH Ostrava (ČR)

  Uveďte prosím e-mailovou adresu, zaregistrovanou s vaším uživatelským účtem. Na tuto adresu vám bude zasláno vaše uživatelské jméno.

  pod záštitou Vysokoškolského katolického hnutí Česká republika, z.s.
  Kozí 8
  Brno, 602 00
  IČO: 26610311
  L 9486 vedená u Krajského soudu v Brně
  Č. účtu: 2700062738/2010

  © 2020 Studentský Velehrad. Všechna práva vyhrazena

   

  Free Joomla! templates by Engine Templates