Info: O studentském Velehradu

  Studentský Velehrad je celostátní setkání vysokoškoláků, které se koná každé dva roky na známém poutním místě Velehradě. 15. ročník, který organizuje přípravný tým dobrovolníků složený z řad studentů i pracujících pod záštitou Vysokoškolského katolického hnutí (VKH ČR), proběhne od 7. do 10. května 2020.

  Pro účastníky je akce jedinečnou příležitostí prožít společenství vrstevníků, diskutovat o vztazích, povolání, víře i každodenním životě. Paleta přednášek a workshopů nabízí podněty k zamyšlení. Koncerty, aktivity, společné slavení bohoslužeb a relax u něčeho dobrého – to je Studentský Velehrad! Minulých ročníků se zúčastnily již tisíce studentů a desítky známých osobností.

  O čem je navíc Studentský Velehrad? Koukni na video.Pro všechny aktuality sleduj náš Instagram a Facebook! 👉

  Téma: Něco navíc

  Studentský Velehrad 2020 nese TÉMA:

  🔹🔸🔹 NĚCO NAVÍC 🔹🔸🔹

  ...protože život každého z nás je o dávání, ale i přijímání!

  Nestačí minimální vklad času, energie, schopností. Jestliže život má stát za to, musíme dát Něco navíc a vyplout z komfortní zóny našeho přístavu.

  Něco navíc neznamená hned velká gesta – často to může být úsměv, drobná pomoc, rozhovor. Každý z nás ví, kde má své rezervy. Jestli je to ochrana životního prostředí, větší občanská angažovanost nebo lepší organizace času a důraz na vlastní odpočinek...?

  Neméně důležité v životě je také přijímat. Každý z nás dostal Něco navíc. Jsou to jedinečné dary – předpoklady, schopnosti a touhy. Objevit je, a co nejlépe využít, je však na každém z nás!

  Něco navíc budeme na Studentském Velehradu 2020 hledat ve vztahu k následujícím oblastem, o kterých postupně přidáváme videa:

  🔹 Bohu (klikni pro video)

  🔸 druhým lidem (klikni pro video)

  🔹 celému světu

  🔸 sobě

  FAQ: Co byste měli vědět

  Nikoli, Studentský Velehrad je pro všechny mladé lidí ve věku od 18 do 30, ať už studující vysokou školu či pracující. Studentský Velehrad je prostě název naší akce 😉

  Ale příští rok SV nebude, je jednou za dva roky.

  Ne příště, ale teď je ten nejlepší čas jet. I ty budeš třeba, kdo ví kde. Vždy se najde důvod proč ne, zkus najít proč ano.

  Připadáš si starý, na dalším SV budeš ještě starší. Připadáš si mladý, příště už může být pozdě. Nemá smysl dál o tom diskutovat, využij této příležitosti a zkus něco navíc. Je to na Tobě!

  V tu dobu mám před státnicemi / zkouškovým, opravdu nestíhám – co na to říct, snad jen modli se, ať to zvládneš a jeď na SV si popovídat s lidmi, co jsou na tom úplně stejně 🙂

  Jedná se o známé moravské poutní místo, které přitom není vůbec velké. Naší akcí se počet obyvatel asi dvojnásobně zvýší 😀 Nicméně nudu tu nenajdeš. Kousek od baziliky je výborná cukrárna. Nedaleko se nachází Archeoskanzen v Modré (co by kamenem dohodil), hned vedle je Živá voda – expozice se sladkovodními rybami a podvodním tunelem, nebo třeba výstava terárií v Modré. Všude kolem je krásná příroda s rybníky, pohoří Chřibů s moderní rozhlednou Salaš a mnoho dalšího.

  Je to jednodušší než se zdá, z většiny studentských českých velkoměst jede přímý spoj do Starého Města u Uherského Hradiště. Dále na samotný Velehrad již ze Starého Města můžeš dojít menší pěší poutí po krásné cyklostezce. Samozřejmě se také dá přímo na Velehrad ze Starého Města dojet autobusem. Časy odjezdů tam i zpět najdeš vypsané na www.idos.cz 😉

  Všechny ubytovací domy se nachází na Velehradě, jedná se o Poutní dům Stojanov (pro nás pouze Stojanov), internát Stojanova gymnázia (pro nás pouze intr či gympl), Velehradský dům Cyrila a Metoděje (pro nás jen VDCM) a Základní školu Velehrad (pro nás jen ZŠ).

  Rozmístění do pokojů/místností je v režii sekce ubytování a ubytován budeš buď na posteli nebo na karimatce na zemi (závisí na registraci). Spacák je nutností v každém případě, polštářek se taktéž hodí a případně nevyužitou karimatku můžeš půjčit spolubydlícímu na zemi anebo ji využiješ při sezení venku či na naplněné přednášce 😉

  Probíhá 3x denně (kvalitní snídaně, oběd i večeře) v jídelně na gymnáziu a v jídelně na základní škole. Je snaha sjednotit ubytovací a stravovací místo, nicméně ne vždy je to možné.

  Během dne se lze poptat na případné přebytky, vždy se najde něco na zub, hlady nikdo trpět nebude. V neposlední řadě je tu cukrárna, restaurace a obchůdek.

  V nabídce programu jsou každý den, o duchovní život je postaráno bohatě. Vždy probíhají v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje, a doprovází je různé scholy z vybraných VKH měst.

  Pokud se chceš podívat na klasické mše ve velehradské bazilice v průběhu roku, můžeš využít jejich Youtube stream (1, 2, 3). 

  Bloky přednášek jsou zpravidla dopoledne i odpoledne, případně i panelové diskuze, výběr neprobíhá pomocí žádné registrace, jednoduše kdo dřív přijde, ten líp sedí. Kapacita je omezena jen kapacitou přednáškových sálů/místností.

  Některé přednášky z minulých let najdeš v sekci Média.

  V nabídce jsou různé volnočasové aktivity, jako kurz první pomoci, improvizační workshop, timemanagement, sportovní aktivity, deskovky v čajovně, …

  Jak se na workshopy registrovat, se dozvíš zavčas na akci.

  Program: Na co se můžete těšit

  REAL FEEL of one DAY HERE 🙂

  Všechno je to na tobě, sestavíš si program, jak ti to zrovna bude vyhovovat. Jediné, co prosíme, respektuj, je časový harmonogram jednotlivých nabídek a účast ve skupinkách (zejména kvůli stravování, když ne kvůli sdílení)…

  Představ si takový pátek, vstaneš, potkáš se se skupinkou (informace obdržíš při příjezdu) a jdete společně snídat, dáte třeba i společnou modlitbu a od 10:00 už jsi na své vysněné přednášce z nabídky dopoledního bloku (a nebo taky třeba ne 😛 ). Po ní, někdy i během ní, se můžeš zapojit do diskuse, co tě zajímá k tématu. Po skončení se můžeš zúčastnit polední modlitby u velehradského kříže (uprostřed náměstíčka).

  Poté jdeš se svou skupinkou opět na jídlo. Po obědě si vybereš z nabídky workshopů, sportovních aktivit, rozhovorů s duchovními/řeholníky, svátosti smíření, případně panelové diskuze, návštěvy cukrárny, jednoduše dle toho, co si srdce přeje či tělo žádá. 🙂 V 16:00 se s Tebou rádi setkáme v bazilice ke slavení mše svaté za rytmického hudebního doprovodu některé VKH scholy. Od 18 hod. následuje večeře a po ní nabídka sdílení ve skupinkách či návštěva čajovny a posezení nad sklenkou něčeho dobrého, procházka, …

  Od osmé hodiny večer je možnost zajít rozproudit krev na koncerty, zklidnit na adoraci, posedět s kamarády v čajovně či jít dříve spát.

  15:00 začátek registrace

  19:00 mše svatá, celebruje: Mons. Pavel Konzbul a doprovází:

  20:30 setkání ve skupinkách a společná večeře

  22:00 posezení v čajovně a poslech nebo tanec u cimbálu,

  tichá adorace (gymnázium/internát)

  8:00 setkání ve skupinkách a společná snídaně

  10:00 nabídka přednášek a workshopů

  12:00-13:30 modlitba u kříže a oběd ve skupinkách

  13:30-15:30 nabídka deskovek, čajovny, svátosti smíření a pěší pouti okolo Velehradu

  16:00 mše svatá, celebruje: Mons. Josef Nuzík a doprovází: Schola OP Olomouc

  18:00-19:30 setkání ve skupinkách a společná večeře

  19:15 koncert SBM

  20:00 čajovna, svátost smíření a nabídka různých typů modliteb

  20:30 Chvály v bazilice s Brno Worship

  22:00 možnost přespání pod širákem

   

  8:00 setkání ve skupinkách a společná snídaně

  10:00-11:30 přednášky:

  12:00-13:30 modlitba u kříže, setkání ve skupinkách a společný oběd

  14:00 nabídka přednášek, workshopy/sport a svátost smíření

  16:00 mše svatá, celebruje: Mons. Václav Malý a doprovází: Schola Sněženka

  18:00-19:30 setkání ve skupinkách a společná večeře

  20:00 čajovna, svátost smíření, adorace

  20:00 Benefiční KONCERT pro Mary's meals

  - prvním vystupujícím bude kapela DayDreams

  22:00 After-party: DJ Saxofrancis,

  tichá adorace a svátost smíření (gymnázium/internát)

  8:00 setkání ve skupinkách a společná snídaně, rozdání balíčků na cestu

  9:30-11:00 přednášky a workshopy:

  11:30 závěrečná mše svatá, celebruje: Mons. Charles Daniel Balvo (apoštolský nuncius) a doprovází: Studentská Jezuitská schola Brno

  Hosté: Na koho se můžete těšit

  Brno Worship

  Brno Worship

  S radostí oznamujeme 📢 první kapelu, která na SV20 vystoupí. 🎶 Je jí uskupení Chvály Brno, které se postará o páteční chvály. Těšíš se? 🤗 My moc! 😊

  Brno Worship je komunita mladých věřících studentů fungující od roku 2008. Touží žít jako rodina 👨‍👩‍👧‍👦 s Nebeským Otcem uprostřed, která přináší našemu Bohu autentickou chválu. 🙌 Jejich vizí je také budovat jednotu Kristova těla a společně spolupracovat v hledání Božího království. 🕊 Na základě pravidelných večerů chval se snaží budovat jednotu mezi národy (český a slovenský), generacemi (staří a mladí lidé), a křesťanskými denominacemi (katolíci, protestanti,...).
  Brno Worship pořádá v Brně pravidelně chvály a to každé úterý od 18:30 hodin, které přenáší také prostřednictvím livestreamu na Facebooku a IG.

  #kapely #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Petr Húšť

  Petr Húšť

  Každý z nás si plánuje a určuje své priority. Provádí reflexi za dosaženými cíli a učí se být efektivnější. Jak ale osobní time management propojit s modlitbou, s hledáním Boží vůle a s Božím povoláním? 🤔 O tom všem se budeš moci dozvědět více v nedělní přednášce Petra Húště, která nese název - Duchovní time management. 🙌

  Petr Húšť se vyučil kovářem, pracoval ve sklovýrobě, dělal osobního řidiče, podílel se na vedení továrny, dodělal si vzdělání se zaměřením na marketing a management. Sedm let pracoval v Křesťanské akademii mladých a deset let jako metodik pro práci s mládeží v Křesťanských sborech. Dnes je ředitelem festivalu UNITED. Bydlí v malé vesničce Bratřejov u Vizovic a s manželkou Věrou mají pět děti.

  #prednasky #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Pavel Konzbul

  Pavel Konzbul

  S radostí oznamujeme 🎉, že čtvrteční mši bude celebrovat Mons. Pavel Konzbul, který v roce 2003 přijal kněžské svěcení v katedrále sv. Petra a Pavla 💒 a který byl 21. 5. 2016 papežem Františkem jmenován pomocným brněnským biskupem a titulárním biskupem litomyšlským. Kdybyste se rádi dozvěděli něco navíc z jeho života, neváhejte sledovat jeho stránku na Facebooku 👉 Pavel Konzbul.

  #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  DayDreams

  DayDreams

  Znáte DayDreams​? I na tuto chlapeckou kapelu hrající melodický pop-rock se můžete těšit už v květnu na Velehradě! 🎸

  #kapely #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Saxofrancis

  Saxofrancis

  V sobotu večer se na Studentském Velehradu můžete těšit na 🎉 párty 🎉 s mladým DJ a saxofonistou 🎷, který si říká saxofrancis. Spojením magie saxofonu s elektrickou hudbou vytváří nezapomenutelnou show! 🎊 Pusťte si jeho tvorbu 🎶 a určitě se do něj zamilujete tak jako my! 💛

  #kapely #sv20 #studentskyvelehrad #neconavic

  Registrace: Přihlaš se

   

  Přečti si pozorně informace k přihlášení. K samotné registraci přejdeš tlačítkem na konci stránky.

  Délka pobytu

  • 7. – 10. 5. 2020
  • jeden den

  Jednodenní registrace (bez stravy) probíhá jen osobně na centrální recepci na Velehradě, nelze ji provést online přes registrační formulář.

  Lze se registrovat pouze pro celý pobyt či na místě jednodenní VSTUP. V případě dřívějších příjezdů i odjezdů je třeba zaplatit jednu z uvedených variant.

  Ubytování

  • na posteli
  • na zemi

  Na ubytování nabízíme dvě varianty, buď na posteli, nebo na zemi. Pro obě varianty je potřeba, aby sis s sebou vzal spacák, na zemi se hodí i karimatka. Počet postelí je omezen a rozhoduje včasná registrace.

  Stravování

  • se stravou
  • s bezlepkovou stravou ze zdravotních důvodů
  • bez stravy

  Jídelny nabízí klasické jídlo, dokážou v omezeném počtu připravit i bezlepkový chod.

  Registrace dobrovolníků

  Tak veliká akce, jakou Studentský Velehrad je, nemůže fungovat bez dobrovolníků, kteří pomůžou po nějakou dobu např. při ubytování, u workshopů, v kavárně, atd.. Pokud bys měl zájem nebo už jsi domluvený, zaškrtni kolonku dané sekce v přihlašovacím formuláři.

  Animátory a duchovní prosíme, aby formulář vyplnili až poté, co s námi budou domluveni. Jestli máš zájem se zapojit, kontaktuj nás nejprve na emailovou adresu , nebo na  či případně na

  PLATBA

  Platbu proveď bezhotovostním převodem na účet č. 2700062738/2010 do 5 dnů od registrace. Variabilní symbol pro identifikaci platby obdržíš v emailové zprávě. Jakmile přijde předepsaná částka na náš účet, zašleme Ti potvrzení o přijetí platby.

  Finanční příspěvek

  Účastnické poplatky jsou dotované sponzory, které se nám podaří oslovit. Reálná cena na účastníka je však 1850 Kč pro spaní na posteli a 1400 Kč na zemi. Z ceny platíme ubytování, stravu, pronájmy, koncerty a všechny režijní náklady. Pokud můžeš jakkoliv finančně podpořit Studentský Velehrad, přičti svůj dar k ceně registrace. Přeplatek budeme evidovat jako dar. Není třeba nás na něj upozorňovat zprávou. Za dary předem děkujeme!

  Ceny

   

  Včasná registrace se slevou

  Klasická registrace

  Na posteli a se stravou

  999 Kč

  1199 Kč

  Na zemi a se stravou

  899 Kč

  999 Kč

  Na posteli a bez stravy

  899 Kč

  999 Kč

  Na zemi a bez stravy

  799 Kč

  799 Kč

  Animátoři / duchovní

  899 Kč

  999 Kč

   

  Storno poplatky za odhlášení z akce: do 16. 4. -10% z ceny, do 4. 5. -50% z ceny, od 4. 5. bez vrácení peněz. (Do 4. 5. možnost za sebe přihlásit náhradníka.) 

  Při potížích s registrací nebo s dotazy nás kontaktuj na e-mail 

   

  Registruj se od pátku večer 14.2.
  Celkově zbývá ještě 58 míst na posteli a 236 míst na zemi.
  Zlevněná registrace je bohužel již vykoupena.
   

  Upozornění: Je možné, že ti nedojde okamžitě po registraci potvrzující e-mail. Je to dáno velikým zájmem. Buď proto prosím trpělivý a vyčkej 1-2 dny, než ti e-mail dojde. Rozhodující pro případnou levnější cenu je datum registrace, ne platby!

  Zapojení: Setkání existuje díky...

  Modlitbám na 1. místě. Také se ale neobejdeme bez štědrých darů na účet 2700062738/2010. Nenahraditelnou podporu zajišťují dobrovolníci a sponzoři.

  Dobrovolníci

  Chceš být dobrovolník anebo nevíš komu se ozvat?

  Určitě napiš na (kontakt na hlavní vedoucí akce), případně pokud už víš, kde bys rád přiložil ruku k dílu, tak viz. Kontakty.

  Sponzoři

  Uvedeni v zápatí stránky.

  Všem zapojeným děkujeme!

  Média: Akce pod objektivem

  V případě zájmu o mediální spolupráci budeme rádi když se ozvete na mail

  Pro aktuální dění z příprav letošního ročníku sleduj Facebook a Instagram.

  Těšíme se na Tebe! Organizační tým SV 2020

  Videa nejen z letoška najdeš na našem Youtube kanálu (klikni na obrázek) 👇.

  Fotogalerie: ZDE.
  Fotogalerie (Člověk a víra): ZDE.
  Fotogalerie (Helena Farkasová): ZDE.
  Fotogalerie (Jakub Kulaviak): ZDE.
  Fotogalerie (Vladimír Pokorný): ZDE.
  Fotogalerie (Tomáš Chlouba - hlavní fotograf akce): ZDE.

   

  Video (Honza Čermák): ZDE.
  Rozhovor pro TV Noe: ZDE.
  Upoutávková videa: ZDE (1), ZDE (2), ZDE (3), ZDE (4)ZDE (5), ZDE (6).

  Brožurka: ZDE.

   

  Přednášky: (po kliknutí na obrázek možnost přehrát)

   

  Fotogalerie (Člověk a víra): ZDE.

  Fotogalerie (Zbyněk Šišpera): ZDE.

  Fotogalerie (Jakub Kulaviak): ZDE.

  Fotogalerie (Petr Nováček): ZDE.

  Fotogalerie (Helena Farkasová): ZDE.

   

  Video "Prostě žij!": ZDE.

  Reportáž TV Noe: ZDE.

  Brožurka: ZDE.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2016/

  Fotogalerie (Jakub Kulaviak): ZDE.

  Fotogalerie (Helena Farkasová): ZDE.

  Fotogalerie: ZDE.

  Fotogalerie (pěší pouť): ZDE.

  Článek (Slovácký Deník): ZDE.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2014/

  Fotogalerie: ZDE.

  Fotogalerie (Jan Rosík): ZDE, ZDE (1), ZDE (2), ZDE (3), ZDE (4), ZDE (5).

  Fotogalerie (Petr Polanský): ZDE.

   

  Video: ZDE.

  Richard Čanaky (živý koncert): ZDE.

  Moderátoři: ZDE.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2012/

  Fotogalerie: ZDE.

  Fotogalerie (přípravy): ZDE.

  Fotogalerie (pěší pouť): ZDE.

   

  Video: ZDE.

  Jubilejní FILM (1992 - 2010): ZDE

   

  Článek: ZDE.

  Diplomová práce: ZDE.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2010/

  V jubilejním roce 2000 se na Velehradě uskutečnilo již páté setkání studentů, kněží a příznivců myšlenky Studentského Velehradu. Účastnilo se na dvě stě mladých, realizoval se vskutku bohatý program. Ačkoliv se realizovaly pěší poutě pouze dvě – z olomoucké a brněnské akademické obce – dobrou atmosféru na nich nezpůsobovalo pouze příznivé počasí, ale zvláště duchovní sdílení, společné slavení mší svatých, společenství v pravém slova smyslu.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-2000/

  Třetí ročník Studentského Velehradu se konal ve dnech 3. - 5. května roku 1996. Setkali se na něm vysokoškolští studenti z celé České republiky, konkrétně z dvanácti univerzitních měst. „Kromě duchovního a kulturního programu byl studentský víkend věnován přednáškám a diskuzím. Při panelové diskuzi na téma Evangelizace a modlitba, moderovaná paterem P. Kolářem, vystoupila řada osobností, mezi nimiž byli Dr. P. Příhoda, pater F. Lízna, M. Ryšková, K. Lachmanová. S povděkem kvitováno a velice ceněno všemi přítomnými bylo především osobní svědectví jednotlivých hostů. V sérii přednášek na různá témata hovořil o mezilidských vztazích Dr. M. Kašparů, východní spiritualitu se snažil přiblížit pater P. Ambrož. O drogách a problematice drogové závislosti podával výklad J. Vobořil, zakladatel nadace Podané ruce v Brně. Poslední den poutě mezi studenty zavítal kardinál Miloslav Vlk, který s nimi před nedělní bohoslužbou krátce pobesedoval.“

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-1996/

  Myšlenka Studentského Velehradu, tedy setkání vysokoškolských studentů, se zrodila v hlavách kněží, kteří byli kaplany ve velkých vysokoškolských městech.

  První setkání proběhlo od pátku 29. května do neděle 31. května 1992, tehdy ještě bez zastřešujícího tématu. Následkem setkání pak začala vznikat nová vysokoškolská katolická hnutí.

  První Studentský Velehrad probíhal od pátku 29. května do neděle 31. května 1992. Své vlastní téma ještě neměl - i přesto, že studenty tehdy zajímalo témat nepřeberně.

  Více zde: https://vkhcr.webnode.cz/news/sv-1992/

   Setkání se od té doby konají vždy jednou za dva roky.

  Kontakty: Kdo za vším stojí

  Jana Zelená

  Jana Zelená

  Vedoucí SV

  VKH Brno

  Marie Nováková

  Marie Nováková

  Zástupkyně vedoucí

  VKH Brno

  O. Ladislav Nosek

  O. Ladislav Nosek

  Pastorace VŠ ČR

  VKH Brno

  Alžběta Pavlačková

  Alžběta Pavlačková

  Liturgie

  VKH Olomouc (ČR)

  Michal Štverák

  Michal Štverák

  Liturgie

  VKH Olomouc

  Justy Šustková

  Justy Šustková

  Přednášky

  VKH Olomouc

  Klára Řiháková

  Klára Řiháková

  Přednášky

  VKH Olomouc

  Marie Stejskalová

  Marie Stejskalová

  Animátoři

  VKH Brno

  Martin Král

  Martin Král

  Animátoři

  VKH Brno

  Kateřina Odvodyová

  Kateřina Odvodyová

  Koncerty

  VKH Brno

  Karolína Křesťanová

  Karolína Křesťanová

  Stravování

  KAK Salaš

  Marie Zádrapová

  Marie Zádrapová

  Stravování

  KAK Salaš

  Petr Bartek

  Petr Bartek

  Ubytování

  VKH Brno

  Tomáš Vaníček

  Tomáš Vaníček

  Registrace

  VKH Praha

  Jana Vechetová

  Jana Vechetová

  Finance

  VKH Brno

  Filip Pražák

  Filip Pražák

  Fundraising

  VKH Brno

  Nikola Pospíšilová

  Nikola Pospíšilová

  Tisková mluvčí

  VKH Praha

  Tamara Mlýnková

  Tamara Mlýnková

  Propagace

  VKH Praha

  Jana Karásková

  Jana Karásková

  Propagace

  VKH Olomouc

  Tomáš Lamparter

  Tomáš Lamparter

  Propagace

  VKH Brno

  Vojtěch Vagunda

  Vojtěch Vagunda

  Workshopy

  RR 49

  Tomáš Putna

  Tomáš Putna

  Workshopy

  VKH Ostrava (ČR)

  Uveďte prosím e-mailovou adresu, zaregistrovanou s vaším uživatelským účtem. Na tuto adresu vám bude zasláno vaše uživatelské jméno.

  pod záštitou Vysokoškolského katolického hnutí Česká republika, z.s.
  Kozí 8
  Brno, 602 00
  IČO: 26610311
  L 9486 vedená u Krajského soudu v Brně
  Č. účtu: 2700062738/2010

  © 2020 Studentský Velehrad. Všechna práva vyhrazena

   

  Free Joomla! templates by Engine Templates